AK Parti’nin adayı CHP’de hesapları şaşırttı

AK Parti'nin adayı CHP'de hesapları şaşırttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda AK Parti’nin Kars Belediye Başkan Adayı olarak Ensar Erdoğdu’yu açıkladı. Erdoğdu'nun Kürt kökenli oluşu, CHP’nin Kars’tan aday göstermeyi planladığı Naif Alibeyoğlu kararını değiştirdi. CHP, Karapapak ya da Azeri aday arayışına girdi; ulusal medyaya yıllarca damga vurmuş gazeteci Adnan Bulut’un ismi öne çıktı.

06 Aralık 2018 - 11:06 - Güncelleme: 08 Aralık 2018 - 16:35

AK PARTİ ‘KÜRT’ ADAY GÖSTERDİ, CHP’DE KARAR DEĞİŞTİ

PolemikHaber'de yer alan habere göre; AK Parti, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için eski İl Başkanı Ensar Erdoğdu'yu Kars Belediye Başkan Adayı olarak gösterdi. AK Parti adayı Erdoğdu’nun Kürt kökenli oluşu, CHP’nin aday göstermeyi planladığı eski Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu kararını değiştirdi. Karapapak yada Azeri aday arayışına giren CHP’de, Karslı kimliği ile ön plana çıkmış gazeteci yazar Adnan Bulut ismi ön plana çıktı.

Adnan Bulut

Naif Alibeyoğlu

Ak Parti'nin adayı Ensar Erdoğdu

ÇAPAN ve ÖZKAN’IN YAKINI

Kars Ardahan Iğdır Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olan gazeteci Adnan Bulut, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın yakın çalışma arkadaşı. Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan’ın da yakını olarak bilinen Bulut’un CHP tarafından aday gösterilmesi durumunda etnik köken farkı gözetmeksizin bütünlük sağlayacağı ifade ediliyor.

‘YARKADAŞ İSTANBUL’DA KALSIN’

Adnan Bulut ismi ile birlikte parti kamuoyunda eski Milletvekili Barış Yarkadaş’ın ismi de tartışılıyor. Yarkadaş’ın İstanbul’da Gürsel Tekin ile birlikte siyasi tavır almasının şansını azalttığı iddia ediliyor.

ADNAN BULUT KİMDİR?

Adnan Bulut Gazeteci, köşe yazarı, tv programcısı...

1968 yılında Ankara’da doğdu. Babası Bekir Bulut’un memuriyeti nedeniyle ilk okulu Erzurum’da, ortaokulu İstanbul’da, liseyi İzmit’te okudu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv bölümünü bitirdi. Aynı okulda gazetecilik yüksek lisansı yaptı. Gazeteciliğe 1988 yılında Milliyet gazetesinde yaptığı stajın ardından Hürriyet’te başladı. 1993 yılında televizyon haberciliğine geçti. İHA ve Kanal D’de haber müdürlüğü, Skyturk ve Kanalturk televizyonlarında genel yayın yönetmenliği yaptı. 2008 yılında ergenekon kumpas davası kapsamında gözaltına alındı. 6 yıllık yargılamanın sonucunda 7.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Fetullah örgütünün gerçek yüzünün ortaya çıkmasının ardından Ergenekon Davası çöktü ve Yargıtay mahkumiyet kararlarını bozdu. Adnan Bulut tekrar mesleğine döndü ve Ulusal Kanal’da ve Cem Tv’de haber programlar yaptı. Yurt gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.  Aslen Karslı olan ve Kars Ardahan Iğdır Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olan Adnan Bulut, Dr. Neslihan Türker Bulut ile evlidir, Aras adında bir oğlu vardır.

İŞTE ADNAN BULUT'UN BAZI FOTOĞRAFLARI:

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güvenli liposuction nasıl yapılır? İşte püf noktaları...
Güvenli liposuction nasıl yapılır? İşte püf noktaları...
Kılıçdaroğlu Tivnikli ailesini neden ziyaret etti?
Kılıçdaroğlu Tivnikli ailesini neden ziyaret etti?