Anketler de ’Kılıç’ dedi

Anketler de 'Kılıç' dedi

CHP'nin Buca Belediye Başkan Adayı Av. Erhan Kılıç kısa sürede yaşadığı tüm olumsuzlukları aştı, seçmenin gönlünde yer edindi. CHP'li Suat Nezir'in aday gösterilmemesinden sonra DSP'ye destekleyeceğini açıklaması vatandaşın vicdanında ters tepti. Buca halkı DSP'ye karşı da Nezir'e karşı da tepkisini anketlerde gösterdi.

13 Mart 2019 - 13:02 - Güncelleme: 13 Mart 2019 - 13:28

İzmir'in Buca ilçesinde 31 Mart Seçimleri için ilk anket sonuçları geldi. Anketlerde CHP'nin adayı Erhan Kılıç'ın tüm yaşananlara rağmen kısa sürede halkın gönlünde yer edindiği ortaya çıktı. Buca Belediyesi Meclis Üyeliği'nden Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Erhan Kılıç anketlerde en yakın rakibi AK Parti Adayı Mustafa Arslan'a yüzde 7 gibi bir oranla fark attı.

CHP'li Suat Nezir'in belediye başkanlığına aday gösterilmeyince Kılıç aleyhine çalışması ve DSP adayını destekleyeceğini açıklamasına rağmen anketlerdeki oranlar büyük başarı olarak değerlendirildi. Kılıç'ın yakın çevresine 'CHP seçmeni akıllıdır, Buca halkı ferasetlidir, oyları böldürmez. İzmir'in ilçelerinde rekoru biz kıracağız' dediği öğrenildi.

HALK DSP'YE TEPKİLİ

CHP'den aday olamayan isimlerin durağı olan DSP'ye Buca'da halkın tepkisi anketlere de yansıdı. Halk Buca'da DSP'nin adayını görmezden geldi.  

İşte anket sonuçları:

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırmadan, dökmeden kamera ile su kaçağı tespiti
Kırmadan, dökmeden kamera ile su kaçağı tespiti
Muharrem İnce'ye CHP'li iş insanından bomba cevap
Muharrem İnce'ye CHP'li iş insanından bomba cevap