CHP MYK’da yumruk yumruğa birbirlerine girdiler

CHP MYK'da yumruk yumruğa birbirlerine girdiler

CHP'de İzmir ve İstanbul adaylarının belirleneceği MYK'da Onursal Adıgüzel, Gamze Akkuş İlgezdi ve Faik Öztrak arasında yumruk yumruğa kavaga çıktı.

27 Ocak 2019 - 15:08

CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) bugün saat 10:00'de Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığı'nda toplandı. Toplantıda İstanbul'un ilçe belediye başkan adayları belirlenirken çok sert tartışmalar yaşandı. İstanbul'un ilçeleri için MYK'da ilk Ataşehir Belediye Başkan Adaylığı gündeme geldi. Onursal Adıgüzel İçişleri Bakanlığı tarafınndan göreveden alınan Battal İlgezdi'nin tekrar aday yapılmasına karşı çıktı. Battal İlgezdi'nin dosyaları olduğunu tekrar aday yapılmasının doğru olmadığını söylemesi üzerine Gamze Akkuş İlgezdi ile aralarında gerginlik çıktı. Kavgaya Faik Öztrak'ın da dahil olması ile Adıgüzel ile Öztrak arasında yumruklaşma yaşandı. Bu sırada Gamze Akkuş İlgezdi, toplantıyı terk etti.

CHP LİDERİ DEVREYE GİRDİ

Kavgayı diğer MYK üyeleri ayırırken Kılıçdaroğlu, Adıgüzel'i uyararak daha fazla uzatmaması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, Gamze Akkuş İlgezdi'yi de ikna ederek tekrar toplantıya geçildi.

İKİNCİ SERT TARTIŞMA KÜÇÜKÇEKMECE'DE YAŞANDI

Toplantı'da ikinci büyük tartışma Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı belirlenirken yaşandı. En fazla aday adayının olduğu ilçe olarak öne çıkan Küçükçekmece'de Karadenizli MYK üyeleri sadece Kemal Çebi'nin PM'ye sunulması için direndi. MYK üyelerinin çoğunluğu ise Çetin Çapan ile Küçükçekmece'nin kazanılabileceği yönünde görüş bildirdi. Çebi ve Çapan isimlerinin PM'ye sunulması bekleniyor.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Caddebostan iftarları gelenekselleşti
Caddebostan iftarları gelenekselleşti
Güvenli liposuction nasıl yapılır? İşte püf noktaları...
Güvenli liposuction nasıl yapılır? İşte püf noktaları...