CHP’ye Sözcü Gazetesi üzerinden adaylık ’baskısı’

CHP'ye Sözcü Gazetesi üzerinden adaylık 'baskısı'

CHP Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Nadir Ataman'ın Sözcü Gazetesi Yayın Yönetmeni olan kayınpederi aracılığıyla Avcılar Belediye Başkan Adaylığı için CHP Genel Merkezine baskı yaptığı iddia ediliyor. 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin de yakın çevresinde bulunan, prens olarak adlandırılan Ataman'ın bu 'gizli' hamlesi, parti çevresinde tepkiye neden oluyor.

17 Ocak 2019 - 17:22 - Güncelleme: 17 Ocak 2019 - 17:30

31 Mart Yerel Seçimleri için CHP İstanbul'un 39 ilçesinde sadece Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Burak Çalık ismini duyurdu. CHP'de diğer ilçe adaylarının açıklanması beklenirken aday olmak isteyen isimlerde çeşitli yollara başvuruyor. CHP'nin Avcılar Belediye Başkan Adayı olmak isteyen Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Nadir Ataman'ın Sözcü Gazetesi üzerinden CHP Genel Merkezi'ne baskı yaptığı iddia edildi.

CHP'nin İstanbul adaylarının Ocak ayının sonuna kadar açıklanması bekleniyor. CHP'nin 2 bölüm halinde adaylarını açıklayacağı, ilk önce CHP'nin kazanma ihtimali düşük olan ilçe adaylarını açıklayacağı, sonra da mevcut CHP'li belediyelerin adaylarını duyuracağı öğrenildi.

İSTANBUL'DA İTTİFAKTA SON DURUM

CHP kurmaylarının önümüzdeki günlerde İYİ Parti ile İstanbul ilçeleri için bir araya geleceği öğrenildi. İttifakın İstanbul ilçelerindeki çalışmalarının sonuna gelindi. İstanbul'da bazı ilçelerde hem CHP hem de İYİ Parti, bazı ilçelerde sadece ittifak adaylarının açıklanacağı belirtildi. Önümüzdeki hafta bu konunun kesinleşmesi bekleniyor.

'YA BAĞIMSIZ GİRERİM YA DA...'

CHP'de aday olmak isteyen bazı isimlerin CHP Genel Merkezi'ne 'baskı' ve 'tehdit'te bulundukları iddia edildi. Genel Merkeze yapılan 'tehdit'lerin başında seçimlere ya bağımsız olarak ya da Demokratik Sol Parti (DSP) adayı olarak girmek yer alıyor.

SÖZCÜ GAZETESİ ÜZERİNDEN BASKI İLE ADAYLIK

CHP'de bu 'tehdit' ve 'baskı'lara bir yenisi daha eklendi. CHP Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Nadir Ataman'ın Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olan kayınpederi Metin Yıldız aracılığıyla Avcılar Belediye Başkan Adaylığı için CHP Genel Merkezine baskı yaptığı öne sürüldü. CHP Genel Merkezi'nin bu tür davranışlardan bıktığı, parti disiplinine ve ahlakına yakışmayan yöntemlerle aday olmaya çalışanların üstünü çizdiği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
British American Tobacco 195.8 milyon dolarla sektöründe ihracat lideri...
British American Tobacco 195.8 milyon dolarla sektöründe ihracat...
Koronavirüsten annesini kaybeden iş insanı Üzeyir Engin'den 'aşısını olana arsa' kampanyası...
Koronavirüsten annesini kaybeden iş insanı Üzeyir Engin'den...