Erdoğan: Bunların tek ittifakı ezan bayrak düşmanlığı

Erdoğan: Bunların tek ittifakı ezan bayrak düşmanlığı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana ve Mersin mitinglerinde konuştu. Erdoğan, "Güya kadınlar günü için bir araya gelen bir grup Ezan-ı Muhammedîyeye terbiyesizlik ettiler" dedi

10 Mart 2019 - 16:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin'de vatandaşlara seslendi. Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

"Yurdumuzun her köşesinde dalgalanan bayraklarımız, bu toprakların vatanımız olduğunun ispatıdır. Ülkemizde bayrağa ve ezana tahammülü olmayanlarla girdiğimiz bir seçim süreci yaşıyoruz. Bayrağımızı yakmaya, yıkmaya çalışanları, gönderden indirmeye kalkanları gördük. Bayrak düşmanları hala aynı bataklıkta çırpınmaya devam ediyor.

Kadınlara en büyük hakaret olarak gördüğüm rezillikleri bir kenara bırakıyorum. Ezana yapılan saygısızlığın bile ülkemiz için nasıl bir karar seçimi olacağını gösteriyor. Dikkat ederseniz seçimlere şöyle bir görüntüyle gidiyoruz; biz gönül belediyeciliği diyoruz, onlar ise bayrağımıza ve ezanımıza saygısızlık yaparak istiklal ve istikbalimize saldırıyor. 4'lü bir çete. Asıl kimlikleri bayrak düşmanlığı. Bayraklarımızı nasıl yakıyorlar görüyorsunuz.

Bunlar yatırıma da karşı. Mardin'e hızlı trenden bahsediyorum, Mardin'de ne işi var diyor. Mersin'den Türkiye'ye sesleniyorum. Allah aşkına Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı?  Bunların tek ittifakı ezan ve bayrak düşmanlığıdır. Ezana hürmet etmeyen bayrağa hürmet etmez. Bunlar kalpleriyle de zihinleriyle de bu vatana bağlı değiller.

Özgürlüğümüzün sembolü bayrağımıza karşı mücadele etmeyi kanımızın son damlasına kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu mesele siyaset meselesi değil, onur meselesidir.

Mersin'e son 17 yılda 35 katrilyon yatırım yaptık. Önümüzdeki birkaç yıl içinde bin kişilik bir yurt daha açıyoruz. Mersin'e iki adet millet bahçesi kazandırmak için çalışmaları başlattık."

ADANA'DA KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana'da vatandaşlara seslendi. Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

"Cumhur İttifakı günübirlik çıkar ittifakı değildir. 3-5 belediye daha fazla kazanmak için kurulmuş değil. Biz bu ittifakı sınırlarımıza dayanan terör örgütlerinin saldırıları karşısında saflarımızı sıklaştırırken kurduk. 

Sen anca FETÖ'cülere sığınır, tankların arasından gidersin. Hepsi kayıtlarda kaçak yerin yok. Bu bayrağa, ezana tahammülü olmayanlarla karşı bir ittifakla seçime giriyoruz. Güya kadınlar günü için bir araya gelen bir grup Ezan-ı Muhammedîyeye terbiyesizlik ettiler.

Biz gönüller kazanmak için çalıştığımızı söylüyoruz. Onlar ise bayrağımıza ve ezanımıza saygısızlık yaparak istiklalimize istikbalimize saldırıyor. Bunların tek ittifakı ezan bayrak düşmanlığıdır. Bunlar hiç İstiklal Marşı'mızı okumamışlar. Bunlar kalpleriyle de zihinleriyle de bu vatana bağlı değiller.

Ezana sahip çıkmayanlar bu ülkeye de sahip çıkmaz. Düşman kapımıza dayandığında 15 Temmuz'da darbecileri alkışladıkları gibi onları da alkışlarlar.

Bu ülkede vatan, millet, bayrak, ezan düşmanı kim varsa hepsinin karşısında olmak bizim namus borcumuzdur. 3-5 oy için onlara göz yumarsak ecdadımızın da çocuklarımızın da yüzüne bakamayız. 31 Mart'ta milletimiz bunlara hak ettiği dersi verecektir.

31 Mart akşamı zillet ittifakını çıldırtacağız. 4,5 yıl daha ülkemin başındayım. Adana'da da büyükşehir ve ilçe belediyeleriyle bu hizmeti vermeye devam edecek.

Son 17 yılda Adana'ya 45 katrilyon yatırım yaptık. Adana da 6 bin 250 kişilik yeni yurt binaları da açacağız. Bu yıl içinde stadyumu tamamlıyoruz, eski stadyumun yerine de millet bahçesi yapacağız. Ceyhan'da yaklaşık 40 bin vatandaşımıza yeni istihdam oluşturmak istiyoruz. Tekstilciler, mobilyacılar için küçük sanayi siteleri kuruyoruz.

9 kez seçime girdi hep kaybetti. Orada olduğu gibi bırakamıyor. Bırak, git, CHP'ye bu zulüm yeter artık.

Tek parti devrinden kalan bu kafanın hak ve özgürlük diye bir derdi yok. Bunlar bu."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İBB'den örnek proje: Atık dekorlar kuş evi oluyor
İBB'den örnek proje: Atık dekorlar kuş evi oluyor
Duruşmadan bir gün önce 'suçsuzluğum ispatlandı' diyen Banu Özdemir'e savcı 'dur' dedi
Duruşmadan bir gün önce 'suçsuzluğum ispatlandı' diyen Banu...