Erdoğan: Taksim’de olan işgal girişimiydi!

Erdoğan: Taksim'de olan işgal girişimiydi!

Erdoğan, Ankara Yenimahalle’de düzenlenen mitingde 8 Mart'ta Taksim'de düzenlenen Kadınlar Günü yürüyüşü için izin alınmadığını belirterek “Bir işgal hareketine girmek istediler” dedi. Konuşmasında CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'a da isim vermeden yüklenen Erdoğan, "9 seçim kaybeden CHP Genel Başkanı kendisi gibi sürekli kaybeden birini aday yaptı" ifadelerini kullandı

14 Mart 2019 - 18:02 - Güncelleme: 14 Mart 2019 - 18:04

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara Yenimahalle’deki konuşmasından satırbaşları:

"ÖZHASEKİ SEMBOL BİR İSİM"

Veysel Tiryaki kardeşimi tanımak için Altındağ yeter. 3 dönem kuralı sebebiyle dördüncü dönem orada aday yapmadık. Şimdi artık hizmetin ihtiyacı olduğu önemli ilçelerden biri olarak bir yer değişikliğine gitmemiz lazım. Onun için de en uygun yer Yenimahalle dedik. Büyükşehir adayımız Mehmet Özhaseki’yi anlatmaya gerek de duymuyorum. Belediyecilikte sembol bir isimdir. Beş dönem Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığını yaptı.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptı. Özellikle de o çukur, kanal açıldığı Güneydoğu var ya… Oraları elden geçirdi.

"SÜREKLİ KAYBEDEN BİR ADAY"

Ankara’ya tecrübe yakışır. Yenimahalle’ye vizyon yakışır dedik. Peki muhalefet ne yaptı? Tencere yuvarlanır kapağını bulur. Bay Kemal de büyükşehirde tam kendisi gibi birini buldu. 9 seçim kaybeden CHP Genel Başkanı kendisi gibi sürekli kaybeden birini aday yaptı. Daha önce iki kez yenilmiş hatta geçmişte belediye başkanlığı yapmış bir yerde bile yüzde 10’u zor aşmış birini aday yaptı. Seçimden sonra CHP’nin kapısına uğramayıp, alengirli işlere bulaşan bu şahsı adayımız diye Ankaralıların karşısına çıkardılar.

"HDP NEDEN ADAY ÇIKARMADI?"

Neden HDP’nin Ankara’da aday çıkarmadığını millete izah etmiyorlar. Başka yerlerde adayı olan bu partinin Ankara’da aday göstermediğine açıklık getirmiyorlar? Bölücü örgütün uzantılarını CHP, sözde İYİ Parti listelerinden belediyelere sızdırmak için yaptıkları kirli pazarlıklardan söz etmiyorlar. Bunu yapmadıkları gibi bir de utanmadan her gün bize saldırıyorlar. Bunu yapmadıkları gibi bize kara çalıyorlar.

"TAKSİM'DEKİ YÜRÜYÜŞ İZİNSİZ"

Taksim’deki Kadınlar Günü yürüyüşünden görüntüleri izleten Erdoğan, “Siz bu ezan düşmanları ile berabersiniz. Meral Hanım siz ezan düşmanları ile berabersiniz. HDP’yi söylememe zaten gerek yok. Üzülerek söylüyorum ki saadet de onlarla beraber. Bayrağımızı yakanlar bunlar. Bu dörtlü çete bunlarla beraber mi? Ezanımıza tahammül edemeyenler bunlar. Utanmadan CHP’nin sözcüsü ‘Onlar düdükleri polise karşı öttürdüler’ diyor. Siz kimi aldatıyorsunuz? Bu milleti enayi mi zannediyorsunuz?” diye konuştu. Erdoğan, toplantı ve gösteri yürüyüşleri ile ilgili kanunu hatırlatarak 8 Mart günü İstanbul Valisi’ne izin alıp almadıklarını sorduğunu, gösterinin izinsiz düzenlediği yanıtı aldığını söyledi. Erdoğan, “Bir işgal hareketine girmek istediler” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Acun Ilıcalı’nın satın alacağı takım ortaya çıktı
Acun Ilıcalı’nın satın alacağı takım ortaya çıktı
Fenerbahçe koronavirüs test sonuçlarını açıkladı
Fenerbahçe koronavirüs test sonuçlarını açıkladı