İstanbullu kadınlar, Dünya Kadınlar Günü’nde koşacak

İstanbullu kadınlar, Dünya Kadınlar Günü'nde koşacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen ve koşuculara seri yarış imkanı sunan 'İstanbul'u Koşuyorum' etkinliklerinin bu yıl ki ilk yarışı Kadınlar Koşusu 3 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek. Beyoğlu'nda düzenlenecek yarışta kadınlar Dünya Kadınlar Günü için koşacak.

01 Mart 2019 - 19:56

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından yıl boyunca düzenlenen 'İstanbul'u Koşuyorum' serilerinin bu yıl ilk yarışı 3 Mart Pazar günü Beyoğlu'nda düzenlenecek. Beyoğlu Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecek etkinlikte İstanbullu kadınlar Dünya Kadınlar Günü için koşacak. Yaklaşık bin kadının katılması beklenen koşu 3 kilometrelik parkurda gerçekleşecek. Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğin sonunda günün anısına tüm katılımcılara hatıra madalyası verilecek.

Kadınlar Koşusu nefes egzersizleri ve ısınma hareketleriyle başlayacak. İBB Spor İstanbul eğitmenlerinden oluşan ekip, sahne gösterileriyle organizasyona renk katarken Dj Performansıyla İstanbullu kadınlar hem spor yapacak hem de eğlenceli bir Pazar yaşayacak.

Bu yıl 'İstanbul'u Koşuyorum' serisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel Kadınlar Koşusu ile başlarken, seri koşular Bebek Etabı, Üsküdar Etabı, Caddebostan Etabı ve Bakırköy Etabı ile devam edecek.

'İstanbul'u Koşuyorum' projesi, yol yarışlarına katılımı teşvik etmek, yol yarışları katılımcılarına alternatif yarışlar düzenlemek, koşuculara seri şeklinde yarışlar sunabilmek, koşmaya yeni başlayanları da kısa mesafeli yarışlara adapte edebilmek amacıyla 2016 yılında hayata geçirildi. İBB ve ilçe belediyeleri işbirliğinde 5 km ve 10 km arasında değişen mesafelerde koşulan yarışlar, elektronik zamanlama çipleri ile ölçülüyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırmadan, dökmeden kamera ile su kaçağı tespiti
Kırmadan, dökmeden kamera ile su kaçağı tespiti
Muharrem İnce'ye CHP'li iş insanından bomba cevap
Muharrem İnce'ye CHP'li iş insanından bomba cevap