İYİ Parti’de büyük skandal! Mersin Büyükşehir Belediye...

İYİ Parti'de büyük skandal! Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı aday olamadı

İYİ Partili Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz isminin geç bildirilmesi nedeniyle aday olamadı. İYİ Parti Mersin İl Yönetimi görevden alındı. Meral Akşener'den ilk açıklama geldi. Akşener, "Bu İYİ Parti'ye karşı bir operasyondur" dedi.

19 Şubat 2019 - 20:42 - Güncelleme: 19 Şubat 2019 - 22:52

İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve mevcut belediye başkanı Burhanettin Kocamaz’ın adını il seçim kuruluna geç bildirdiği için Kocamaz aday olamadı.

Edinilen bilgiye göre İYİ Parti’nin Mersin İl Başkanlığı, Kocamaz’ın adının bulunduğu adaylık listesini saat 17.20’de YSK’ye teslim etti. YSK yetkileri, listenin geç gelmesi nedeniyle Kocamaz’ın adaylığını kabul etmedi.

İYİ Parti yetkilileri bu gelişme sonrası Mersin il yönetimini görevden aldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu İYİ Parti'ye karşı bir operasyondur" dedi.

‘BU İHMAL YA DA SORUMSUZLUK DEĞİL, OPERASYON’

İYİ Parti’den yapılan açıklamada yaşananların “dahili operasyon” olduğu savunuldu. Açıklamada, şu ifadelere verildi:

“Bu bir ihmal değildir. Bu bir sorumsuzluk da değildir. Bu, İYİ Parti’ye yönelik ‘dahili’ bir operasyondur. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanacağı herkes tarafından kabul edilen, Sayın Burhanettin Kocamaz’ın ve dolayısıyla partimizin yoluna örülen bu duvar, Türkiye’de siyasetin getirildiği noktayı tariflemek bakımından ibret vericidir. İl Başkanı görevinden alınmıştır.”

“Asıl sorumlunun” araştırılacağı belirtilen açıklamada, “Partimiz üzerinde oyun oynayanları ve maşalarını mutlaka bulup, Aziz Milletimizin huzurunda teşhir edeceğiz. Dün olduğu gibi bugün de engelleri aşa aşa, duvarları yıka yıka yürümeye devam edeceğiz. Bu ülkenin İYİ ve Cesur insanları olarak, ‘Daha Yeni Başlıyoruz!’  Ve içinde yer aldığımız hiçbir öykü, biz bitti demeden bitmez” denildi. 

BURHANETTİN KOCAMAZ''DAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

İYİ Parti’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, listenin YSK’ya geç teslim edilmesi nedeniyle aday olamaması ile ilgili Twitter hesabında açıklama yaptı. Korkmaz, "Şunu herkes bilmelidir ki henüz son sözümüzü söylemiş değiliz. Kim ne derse desin. Biz hala pes etmedik" dedi

İşte Kocamaz'ın yaptığı o açıklama:

Sevgili Mersinliler,Değerli Yol Arkadaşlarım;Seçimi açık ara alacağımız bir durumda iken Parti içinden vurulduk. Biz vurulduk. Biz ne ihanetler gördük!Ama asla yılmadık.Maalesef Sayın Hamit Tuna’nın göreceksiniz Kocamaz İYİ Partiden de aday olamıyacak değerlendirmesi doğru çıktı.

Şunu herkes bilmelidir ki henüz son sözümüzü söylemiş değiliz. Kim ne derse desin. Biz hala pes etmedik. Herkes rahat olsun ve bizi izlemeye devam etsin. Mutlaka bir yol bulacak ve Mersin’i entrikalar ve ayak oyunlarıyla birilerine teslim etmeyeceğiz.

BURHANETTİN KOCAMAZ ADAY OLABİLİR Mİ?

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, YSK'dan farklı bir karar çıkmaması durumunda adaylık evrakını bugün saat 17.00'den önce teslim edemediği için aday olamıyor. Kocamaz'ın aday olabilmesi için başka bir partiden Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayının çekilmesi gerekiyor. Burhanettin Kocamaz da İYİ Parti'den istifa edip, adayını çeken partiden aday olduğu takdirde yarışa katılabiliyor. Bu durumda da Kocamaz, İYİ Parti'nin adayı olarak seçimlere girmiş olamıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güvenli liposuction nasıl yapılır? İşte püf noktaları...
Güvenli liposuction nasıl yapılır? İşte püf noktaları...
Kılıçdaroğlu Tivnikli ailesini neden ziyaret etti?
Kılıçdaroğlu Tivnikli ailesini neden ziyaret etti?