Koltuğu bırakmayan kralın sonu... Kral oyun

Koltuğu bırakmayan kralın sonu... Kral oyun

40 yıl aradan sonra yeniden aynı sahnede buluşan Özyağcılar çiftinin rol aldığı “Kral”ın galası, dün akşam Artısahne Mediciyeköy’de gerçekleşti. Galaya yoğun ilgi gösteren davetliler oyunun sonunda, usta çifti ve oyun ekibini ayakta alkışladılar. 

08 Ocak 2019 - 17:29

Güzin-Erdal Özyağcılar’ı yıllar sonra aynı sahnede bir araya getiren oyunun galasına katılanlar arasında Mahsun Kırmızıgül ve eşi Ece Binay, Berna Laçin, Salih Bademci, Berna Laçin, Bekir Aksoy, Işıl Yücesoy, Nefise Karatay, Sinan Çalışkanoğlu ve eşi Çiğdem Şen, Ayşen İnci, Anta Toros, Füsun Önal, Fatih Aksoy, Mert Turak, Metin Zakoğlu, Nurkan Törün, Ferdi Alver, Reyhan Ulu, Şaylan Akmen, Nilgün Kasapbaşoğlu ve Polemik Haber Genel Yayın Yönetmeni Barış Can gibi birçok tanınmış tiyatro dostu da yer aldı.

Oyun, kurulduğundan beri üretkenliğinden, çalışkanlığından bir şey kaybetmeyen Tiyatro Martı tarafından sahneye konuyor. Başrolleri; Erdal Özyağcılar, Güzin Özyağcılar, Barış Kiralıoglu, Merve Engin, Gözde Çetiner, Ferdi Alver ve Burak Tanay paylaşıyor.Yönetmen koltuğunda Serkan Üstüner’in oturduğu oyunun yönetmen yardımcılığını Zeynep Özyağcılar üstleniyor. Lale Aslan’ın dilimize çevirdiği, dekor tasarımını Cihan Aşar’ın, kostüm tasarımını Candan Seda Balaban’ın yaptığı “Kral”ın reji asistanlığını ise Yasemin İçen yapıyor. Işık tasarımı Mahmut Özdemir, koreografisi Handan Ergiydiren imzası taşıyan oyunun müzikleri ise Orhan Enes Kuzu’ya ait.

“Kral, güce tapan, ölürken bile tahtından ayrılmayan bir kralın son çırpınışlarını sahneye taşıyor. İnsanın ölüm karşısındaki çaresizliğini, ölmemek için direnişini komik ve eleştirel bir şekilde gözler önüne seriyor. Enerjisi, sahne ritmi ve hem metin içi, hem oyuncular  arası uyumu yüksek bir oyun.Politik olaylara, cesur göndermeleriyle dikkat çekiyor. Hem düşündürüyor, hem eğlendiriyor.

Kral’ın Ocak Ayı Programı

10 Ocak 2019 Perşembeakşamısaat 20.30’da Mall of İstanbul MOİ Sahne’de, 
15 Ocak 2019Salı akşamı saat 20.30’daAtaköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, 22 Ocak 2019 Salı akşamı saat 20.00’de Kocaeli Sabancı Kültür Merkezi’nde, 
25 Ocak 2019 Cuma akşamı ise saat 20.00’de Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde izlenebilir.Oyuna ait biletler, Biletix’ten ve salonların gişesinden temin edilebilir.

Galadan fotoğraflar:

Polemik Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yayın öncesi görüntüleri ortaya çıktı: Göbek çıksın...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yayın öncesi görüntüleri ortaya...
İBB ecdat yadigarı mezarlıklar için çalışma başlattı
İBB ecdat yadigarı mezarlıklar için çalışma başlattı