Miley Cyrus: Panseksüelim

Miley Cyrus: Panseksüelim

Amerikalı ünlü pop yıldızı Miley Cyrus, Avustralyalı oyuncu eşi Liam Hemsworth ile ilişkisinde olduğu gibi artık modern ilişkilerde cinsel kimliğin bir önemi olmadığını söyledi ve ekledi: Panseksüelim

25 Şubat 2019 - 19:40

Kendini panseksüel olarak tanımlayan Miley Cyrus, farklı cinsel kimliğe sahip kişilerden etkilenebilen biri ve heteroseksüel bir çiftin parçası olarak geçtiğimiz günlerde evlendiği Liam Hemsworth ile ilişki kavramını yeniden tanımlandırdıklarını söyledi. 

Vanity Fair dergisinin Mart sayısında kapak röportajı için konuşan Miley Cyrus, "İnsanlar, bir kişinin cinsel kimliğine ya da görünümü gibi bir şeylerine bakmaksızın aşık olabiliyor. Yeni nesilde ilişkilerin ve partnerliğin cinsellikle ya da cinsel kimlikle bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum" açıklamasında bulundu. 

Cyrus aynı zamanda LGBT topluluğunun bir parçası olmakla gurur duyduğunu da sözlerine ekledi.

Panseksüel ne demek?

Cinsel kimliği ya da toplumsal kimliğini göz önünde bulundurmaksızın farklı eğilimleri olan insanlarla cinsel ve romantik ilişki kurabilen kişilere panseksüel deniyor.

26 yaşında bir erkekle evli olan panseksüel Amerikalı Maggie Baska, "Miley benim dönemimde örnek alabileceğim çok açık bir insan" diyerek şarkıcının sözlerine destek oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Prof.Dr. Suat Gezgin'den yeni kitap
Prof.Dr. Suat Gezgin'den yeni kitap
Ayvalık Belediyesi kooparatifleşmek için ilk imzayı attı
Ayvalık Belediyesi kooparatifleşmek için ilk imzayı attı