Öz kızını hamile bıraktı, 30 sene hapis cezası aldı

Öz kızını hamile bıraktı, 30 sene hapis cezası aldı

Kütahya'da, 2 yıl önce kızını 17 yaşındayken, hamile bıraktığı gerekçesiyle yargılanan Y. K. (45) hakkında Kütahya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce verilen 45 yıl hapis cezası kararı, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 7'nci Ceza Dairesi tarafından bozuldu. 

24 Şubat 2019 - 19:28

Olay, 2017 yılında meydana geldi. Eşinden boşandıktan sonra çocuklarıyla birlikte yaşamaya başlayan ve çobanlık yapan Y. K., kızına cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 15 Haziran 2017'de tutuklandı. Bu süreçte kızın, babasından hamile kaldığı ortaya çıktı. Kütahya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava görülürken, kızın hamileliğinin sona erdirilmesi için operasyonla fetüs alındı. Fetüsten alınan DNA profilinin, Y. K.'nin DNA profiliyle karşılaştırılması sonucu sanığın yüzde 99.99 biyolojik baba olduğu belirlendi. Mahkeme heyeti, yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık Y. K.'ye 45 yıl hapis cezası verdi. Yerel mahkemenin kararı, temyiz edildi. 

'BÖYLE BİR ŞEY YAPTIĞIMI HATIRLAMIYORUM'

Temyize gelen dosya, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) 7'nci Ceza Dairesi'nde görüşüldü. Burada yapılan duruşmalı yargılamaya Y. K., tutuklu bulunduğu Kütahya E Tipi Cezaevi'nden SEGBİS ile bağlandı. Eski savunmalarını tekrarlayan Y. K., kendisine komplo kurulduğunu öne sürüp, suçlamaları kabul etmedi. Y. K., "Bir suçtan dolayı cezaevinde yattım. 3 ay kadar temizlik işinde çalıştım. Sonra köyüme giderek, çobanlık yapmaya başladım. Ben sürekli alkol alıyordum. Böyle bir şey yaptığımı hatırlamıyorum, mümkün değil yani. Evde 3 kişi kalıyorduk. Evde alkol alırdım, sağa sola zarar verdiğimi hatırlamıyorum. Ben kızımla cinsel ilişkiye kalkışmadım. Sonuçta evladım. Mide bulantısı oldu, eniştesiyle şehre gönderdim. Şurup verip, eve göndermişler. Bir süre sonra yeniden doktora gittiler. Karakola getirildiğimde hamile olduğunu duyunca şok oldum" diye konuştu. 

'ZORU ZORUNA RIZA GÖSTERDİM'

Babası Y. K.'yi suçlayan ve halen devlet korumasında olan kız ise SEGBİS ile psikolog gözetiminde duruşmaya bağlanarak, "Geceleyin yanıma geldi. Tehdit etti. Birlikte olmazsam nişanlımla beni ayıracağını ve üzerime suç atacağını söyledi. Zoru zoruna rıza gösterdim. Nişanlımdan da ayrıldım. Benimle 5- 6 defa birlikte oldu. Korkumdan kimseye anlatamadım. Bir seferinde küçük kardeşim şahit oldu. Yanıma geldiğinde babamı gördü. Babam, 'Ablan rüya görmüş, ona geldim' diyerek, yanımdan gitti. Şikayetçiyim, cezalandırılmasını istiyorum" dedi. 

YEREL MAHKEMENİN KARARINA BOZMA

Yerel mahkemenin 45 yıl hapis cezası kararını bozan BAM 7'nci Ceza Dairesi'nce Y. K.'nin, 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan önce 16 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi. Eylem öz kıza gerçekleştirildiği gerekçesiyle ceza, 24 yıla çıkarıldı. Birden fazla cinsel ilişkiye girdiği gerekçesiyle ise tutuklu sanık Y. K.'nin hapis cezası, oy birliğiyle 30 yıla çıkarıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
British American Tobacco 195.8 milyon dolarla sektöründe ihracat lideri...
British American Tobacco 195.8 milyon dolarla sektöründe ihracat...
Gelin Damat Dergisi 2021 Ödülleri sahiplerini buldu
Gelin Damat Dergisi 2021 Ödülleri sahiplerini buldu