Zuckerberg’den skandalla ilgili açıklama

Zuckerberg'den skandalla ilgili açıklama

Zuckerberg: "Facebook’ta kullanıcı güvenliği için yeni önlemler alınacak."

22 Mart 2018 - 15:25

Zuckerberg: "Facebook’ta kullanıcı güvenliği için yeni önlemler alınacak."

Sosyal medya uygulaması Facebook'un kurucusu ve girişimci Mark Zuckerberg, platformda kullanıcı güvenliğini sağlamak için yeni önlemlerin alınacağını açıkladı.

Zuckerberg, 50 milyon kullanıcı profiline ait verilerin Cambridge Analytica veri şirketi tarafından usulsüz kullanıldığının ortaya çıkması üzerine olayla ilgili açıklama yaptı.

Söz konusu önlemlerle, geçmişte yaşanmış "olası kötüye kullanımlarla" ilgili aksiyon almayı ve gelecekte benzer durumları önlemek için "daha güçlü koruyucu önlemleri" hayata geçirmenin hedeflendiğini vurgulayan Zuckerberg, alınması planlanan önlemleri şöyle sıraladı:

"Platformun gözden geçirilmesi. 2014’te platformu değiştirmemizden önce, büyük miktarda bilgiye erişimi olan tüm uygulamaları, veri erişimini azaltmak amacıyla inceleyeceğiz ve şüpheli aktivitelerde bulunmuş her uygulamayla ilgili kapsamlı bir denetleme yapacağız.

"Kişisel olarak tanımlanabilir bilgiyi kötüye kullanan geliştiriciler tespit etmemiz durumunda bu geliştiricileri platformdan yasaklayacağız.

"İnsanları kötüye kullanım hakkında bilgilendirme. Verilerini kötüye kullanmış bir uygulamadan etkilenen insanları bilgilendireceğiz. Bu, insanların ‘thisisyourdigitallife’ aracılığı ile verilerine ulaşılıp ulaşılmadığını öğrenebilmelerini sağlayan bir yöntemin geliştirilmesini de içeriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırmadan, dökmeden kamera ile su kaçağı tespiti
Kırmadan, dökmeden kamera ile su kaçağı tespiti
Muharrem İnce'ye CHP'li iş insanından bomba cevap
Muharrem İnce'ye CHP'li iş insanından bomba cevap