Adaylığı kesinleşen Alper Taş’tan bomba açıklamalar

Adaylığı kesinleşen Alper Taş'tan bomba açıklamalar

CHP'nin Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olan Alper Taş adının Parti Meclisi'nde kesinleşmesinden sonra ilk kez KRT TV'ye konuştu.

02 Şubat 2019 - 19:31

Taş, "Siyasal hayatım açısından yeni bir dönem. Beyoğlu'nda, İstanbul'un kalbinde yeni bir başlangıç yapmak istiyoruz. Beyoğlu'ndan İstanbul'a, Türkiye'ye yeni bir soluk katmaya çalışacağız. Başka bir kent tasarımı, emekten yana bir kent tasarımı, sermayenin tahakkümünden kurtulmuş bir kent anlayışı getireceğiz.

Sarayın tahakkümündeki yerel yönetimler karşısında yerel demokrasi alanını geliştiren yerel mücadeleyle, katılımcı güçle, doğrudan demokrasiye dair, halkın söz ve karar sahibi anlayışı ile ses ve soluk olmaya çalışacağız. Bütün Beyoğlu'nun kentsel muhalefet dinamikleri ile, Beyoğlu halkı ile birlikte yöneteceğiz. birlikte örgütleyeceğiz, birlikte kazanıp, birlikte yöneteceğiz" dedi.

Taş, CHP Liderinin kendisini 'genç, dinamik' olarak tanıtmasına karşılık 'iltifatlarına teşekkür ediyorum' dedi.

Taş sözlerini şöyle sürdürdü:

Sosyalist özelliğimiz, kimliğimiz var. Bir sosyalist olarak; sosyal demokratlarla Beyoğlu gibi çok merkezi bir yerde bir işbirliği zemini oluşturarak sola dair yeni bir pencere açalım istiyoruz. Solun; eşitlik, özgürlük, dayanışma, adalet, barış taleplerini kent ölçeğinde bir siyaseti inşaa etmeye çalışalım diye, buradan bir başlangıç yapmak istedik. 60 kişilik CHP PM'ye teşekkür ediyorum. İtilafsız, oybirliği ile adaylığımıza onay verdiler. Onlar da bize güvendi. 

Türkiye'nin değişik yerlerinden telefonlar geliyor, görüyorum bir heyecan var. Bu heyecanın hakkını vermek istiyoruz. Bu heyecan büyük bir sorumluluk da yüklüyor bize. Beyoğlu halkı ile bu sorumluluğu yerine getireceğimize inanıyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüsten annesini kaybeden iş insanı Üzeyir Engin'den 'aşısını olana arsa' kampanyası...
Koronavirüsten annesini kaybeden iş insanı Üzeyir Engin'den...
Eylem yapan 4 işçi hakkında Şişli Belediyesi'nden açıklama: Biri tacizden, biri disiplinsizlikten, diğer ikisi de emeklilikten...
Eylem yapan 4 işçi hakkında Şişli Belediyesi'nden açıklama:...