Bu sene ilk kez gerçekleşti

Bu sene ilk kez gerçekleşti

Bu sene “İyi Gelecek” temasıyla Radisson Blu Hotel Şişli’de ilki gerçekleşen Ebeveyn ve Çocuk Zirvesi eğitime gönül veren ebeveynleri alanında uzman yerli ve yabancı konuşmacılar, çok renkli ve eğitici atölyeler ve söyleşiler ile buluşturdu.

06 Mart 2019 - 19:14

Sadece ebeveynler ve çocukların değil, eğitmenler, psikolog ve pedagogların da geniş katılım sağladığı zirvede Psikolog, Yazar Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat, Pepee’nin Yazarı ve Düşyeri Kurucusu Ayşe Şule Bilgiç, Çocuk ve Aile Çalışmaları Laboratuvarı Direktörü Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk, Oxford Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Harry Daniels, Reading Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Jill Porter, Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şirin Karadeniz, NÖRO Sağlık Kurucu Sinir Bilimi Uzmanı Uzm. Dr. Kerem Dündar, Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Yavuz Samur,  Öğretim Üyesi Dr. Ayça Köksal Konik, Eğitim ve Öğrenim Koçu Elgiz Henden, Uzman Eğitimci Eğitmeni Yazar Nilay Yılmaz, Profesyonel Koç ve Eğitimci Neslihan Erdoğdu, TV Program Yapımcısı ve Sunucusu Ece Karaboncuk, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aytuğ Altundağ, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülsen Meral gibi önemli konuşmacılar tecrübelerini anlatırken katılımcıların Okuyacağım yazdı akıllarında yer eden soruların cevaplarını da verdi.

Özellikle 3-13 yaş arasındaki çocuklar için birbirinden farklı ve faydalı atölyelerin düzenlendiği zirvede; Arttırılmış gerçeklik, LEGO, İngilizce konuşma, permakültür, yaratıcı sanat, robotik, yaratıcı drama, kodlama, 3D Pen, STEAM, oyun ile kodlama,güvenli internet, vermikültür, mındfulness, çivi futbol sahası, ahşap tasarım ve şekillendirme, Flip Flop, rekreatif oyunlar, orff ve ritim, yaratıcı drama ile farklılıklar diyarı, yaratıcı drama ile kocaman kalpler, interaktif kitap okuma ve etkinlikler, okul öncesinde ingilizce, matematik ve sosyal iletişim öğretirken algoritma eğitimi, everyone can create, swift playgrounds ve bağlantılı cihazlar atölyeleri gibi eğlenme ve öğrenmenin bir arada olduğu etkinlikler ile çocuklar zirvelerin tadını çıkarırken aileler de sağlık, teknoloji bağımlılığı, okul seçimi, yabancı dil öğrenimi, eğitim teknolojileri, özel eğitim, yurt dışı eğitimi, iletişim, akademik başarıyı artırma, sağlıklı beslenme, spor, üstün zekalı çocuklara yönelik eğitim gibi en çok merak edilenlerin, bilinmeyenlerin, doğru bilinen yanlışların interaktif bir şekilde konuşulduğu söyleşilere katıldılar.

Pozitif Teknoloji’nin teknoloji sponsorluğunda Apple deneyim alanı ile gerçekleşen etkinliğin kurumsal sponsorları Globed, Koray Varol Akademi, Anadolu Hayat Emeklilik, Bilge Adam, Hep Kitap, Adım Adım olurken, Ajans Press, Karnaval, CRI Türk Media, Anneyiz dijital medya sponsorları arasında yer aldı. Sağlık sponsoru olan Acıbadem Hastanesi ile beraber ayrıca; Erkan Ulu Okulları, Duracell, Robotistan, Abaküs, Ben Maker, Elodi Education, Pearson, Robot Sepeti, Beeo, Dronmarket, Canada Okulları, Çocuğum Haklıyım, Beoo da sponsor olarak bu önemli zirvede bulundu.

“Çocuklarımız geleceğimizin yıldızıdır.” diyen Ebeveyn ve Çocuk Zirvesi Koordinatörü Işıl Boy ErgülBüyük emekle bu sene ilki gerçekleşen Ebeveyn ve Çocuk Zirvesi beklediğimiz gibi çok büyük bir ilgi gördü. Eğitim adına herkes için yararlı olan bu zirvenin 2.si için şimdiden çok heyecanlıyız. Katılan ve destek herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüsten annesini kaybeden iş insanı Üzeyir Engin'den 'aşısını olana arsa' kampanyası...
Koronavirüsten annesini kaybeden iş insanı Üzeyir Engin'den...
Eylem yapan 4 işçi hakkında Şişli Belediyesi'nden açıklama: Biri tacizden, biri disiplinsizlikten, diğer ikisi de emeklilikten...
Eylem yapan 4 işçi hakkında Şişli Belediyesi'nden açıklama:...