Canan Kaftancıoğlu geri döndü

Canan Kaftancıoğlu geri döndü

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu partisinin belediye başkan adayları PM'de oylanırken görevinden istifa ettiğini sosyal medyadan duyurmuştu. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu istifasını geri çekti.

27 Ocak 2019 - 22:49 - Güncelleme: 28 Ocak 2019 - 12:08

Kaftancıoğlu'nun sosyal medya üzerinden yaptığı açıklaması şöyle:

Yerel seçim sürecinde CHP İstanbul örgütünün sesini partimizin karar mekanizmalarına yeterince yansıtamadığımı düşündüğüm için, vicdani kararımla il başkanlığından ayrılarak bundan sonraki sürece partimizin bir neferi olarak devam etme kararı almıştım.

İl yönetimindeki arkadaşlarımın ve örgütümüzün yoğun baskısıyla, partimize, örgütümüze, seçmenimize ve İstanbul’a olan sorumluluğum gereği görevime ve mücadeleme devam ediyorum.

NE OLMUŞTU?

Canan Kaftancıoğlu, "Daima pusulam olan CHP Örgütüm;sizlerin inancı ve verdiği yetkiyle, bir şey olmak için değil, hep birlikte bir şey başarmak için yola çıktım. Ve bugünden itibaren İl başkanınız olarak değil, partimin yılmaz,yorulmaz bir üyesi olarak İstanbul hayalimizi, hayata geçirmek için varım" ifadelerini kullandı

CHP İstanbul İl Başkanlığı'ndan Canan Kaftancıoğlu'nun  CHP İstanbul İl Başkanlığı'ndan istifasıyla ilgili açıklama yapıldı.

CHP İSTANBUL: CANAN KAFTANCIOĞLU'NUN YAPTIĞI İSTİFA AÇIKLAMASI DOĞRUDUR

CHP İstanbul İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Dr. Canan Kaftancıoğlu'nun şahsi Twitter hesabından yaptığı istifa açıklaması doğrudur. Şu an için başka bir açıklama yapılmayacaktır" denildi.

LİSTE KRİZİ

Canan Kaftancıoğlu, CHP PM'de belli olan CHP İstanbul İlçe Belediye Başkan adaylarına tepki göstermek için CHP İstanbul İl Başkanlığı görevinden istifa ettiği öğrenildi. Kaftancıoğlu'nun önerdiği hiçbir ismin aday olarak yer almadığı gelen bilgiler arasında.

Kaftancıoğlu'na yakın kaynaklara göre istifa nedenleri:

1-) Battal İlgezdi'nin aday yapılması

2-) Bülent Kerimoğlu'nun aday yapılması

3) Şişli'de Muammer Keskin'in listeye konulmaması

4-) Esenyurt'ta HDP ile varılan mutabakata uyulmaması

CANPOLAT'TAN AÇIKLAMA

CHP'de Canan Kaftancıoğlu'nun İl Başkanlığı görevinden istifasının ardından CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat'tan ilk yorum geldi.

Gazeteci Gürkan Hacır, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun istifasının ardından CHP İstanbul eski İl Başkanı Cemal Canpolat ile yaptığı görüşmeyi paylaştı.

CEMAL CANPOLAT: GERÇEK CHP'LİLER ZOR ZAMANDA ASLA PARTİSİNİ TERK ETMEZ

Twitter hesabından açıklama yapan Gürkan Hacır, "Canan Hanımı aradım. Görüş bildirmiyor. Bir önceki İl başkanı Cemal Canpolat’ı aradım. Canpolat “ Gerçek Chp liler zor zamanda asla partisini terk etmezler” dedi. Yeniden aday olacak mısınız diye sordum. “Henüz erken, gelişmeleri izliyorum” dedi." dedi.

Cemal Canpolat, Canan Kaftancıoğlu ile İstanbul'da İl Başkanlığı seçiminde yarışmış, seçimi Canan Kaftancıoğlu kazanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu