Canlı yayında CHP’li Başkan’dan şok 31 Mart Seçimleri...

Canlı yayında CHP'li Başkan'dan şok 31 Mart Seçimleri iddiası

CHP'li Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün 31 Mart Seçimleri ile ilgili KRT TV canlı yayınında şok bir iddiada bulundu. 5 bin polisin Büyükçekmece'de oy kullanacağı duyumu aldıklarını, sağ görüşlü 2 gazeteciden kendisine uyarı geldiğini söyledi.

01 Mart 2019 - 22:06

CHP'li Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün KRT TV'de yayınlanan Yerel Seçim 2019 programında Gökhan Gülbasar'ın canlı yayın konuğu oldu.

Hasan Akgün 31 Mart Seçimleri ile ilgili, "Bugün iki gazeteci arkadaşımız tarafından, ikisi de sağ kanattan, Büyükçekmece'ye seçim günü 5 bin polis getirilerek görevliymiş gibi gösterilerek oy kullanacaklarını ihbar ediyorlar. 'Biz bunları çok emin kaynaklardan duyduk' dedi. Bir başka arkadaşım da aynı anlamda yeni bir mesaj atmış; 'başkanım önemli bir kaynaktan duydum, 5 bin polis getirilerek Büyükçekmece'de seçimleri etkileme gibi bir çalışma duyuyoruz bu nedir?'" diye sorduğunu söyledi.

Büyükçekmecelilere seslenen Akgün; "Sevgili Büyükçekmeceli ailem, bize siz sahip çıkacaksınız. Büyükçekmece’ye siz sahip çıkacaksınız. Büyükçekmece'ye hep beraber sahip çıkacağız. Hep beraber sandık başına gideceğiz. Biz Büyükçekmeceliler olarak Büyükçekmece'yi birlikte yönetmeye devam edeceğiz" dedi.

Akgün devletin böyle bir şeyi yapacağını düşünmediğini belirterek, "Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu ifadelerimi duymasını gönülden istiyorum. Böyle bir şey olamaz, bunu kabul edemeyiz" ifadelerini kullandı.

Akgün bu olayı Kemal Kılıçdaroğlu'na da anlatacağını söyleyerek, "Buradan konuşuyoruz herkes duysun, sayın İstanbul Valisi duysun. İddia ediyorlar, ikisi de sağ cenahta önemli gazeteciler. 'Başkan böyle bir şey var, biz seni seviyoruz, bilgin olsun' diyorlar. Ben de sayın bakanımız Süleyman Soylu'nun takdirlerine sunuyorum' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Beştepe'deki belediye başkanları toplantısında söylediklerini hatırlatan Akgün, "Bir buçuk-iki ay önce sayın Cumhurbaşkanımız Beştepe'ye çağırdı, belediye başkanlarını davet etti. En çok da bunun üzerinde durdu. 'Sahte oyla, taşıma oyla, yığma oyla, seçim mi alınır, böyle şey mi olur?' dedi. 'En şiddetli şekilde üzerine gidilecektir' dedi" ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin çadır devleti olmadığının altını çizen Akgün, "Asla inanmak istemiyorum. 81 milyonluk devletin böyle bir şeye tenezzül edeceğine inanmıyorum. İnanmak da istemiyorum." dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüsten annesini kaybeden iş insanı Üzeyir Engin'den 'aşısını olana arsa' kampanyası...
Koronavirüsten annesini kaybeden iş insanı Üzeyir Engin'den...
Eylem yapan 4 işçi hakkında Şişli Belediyesi'nden açıklama: Biri tacizden, biri disiplinsizlikten, diğer ikisi de emeklilikten...
Eylem yapan 4 işçi hakkında Şişli Belediyesi'nden açıklama:...