’CHP; ’CHP kazanmasın’ diye çalışan ismi aday yaptı’

'CHP; 'CHP kazanmasın' diye çalışan ismi aday yaptı'

2 Şubat'ta gerçekleşen CHP Parti Meclisi (PM) toplantısında 71 belediye başkan adayı belirlendi. CHP'nin İstanbul'da en çok aday adayı olan Küçükçekmece'de adayı Kemal Çebi oldu. Çebi'nin, 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri'nde 'CHP kazanmasın' diye çalıştığı iddia edildi.

03 Şubat 2019 - 15:59 - Güncelleme: 03 Şubat 2019 - 16:27

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri'nde CHP İlçe Küçükçekmece Başkanı olan Kemal Çebi temayül yoklamasında kendisini birinci çıkardı. Ancak CHP Genel Merkezi durumun farkına vararak Küçükçekmece'de iş adamı Gökhan Gümüşdağ'ı aday gösterdi. O günden sonra Kemal Çebi'nin 'CHP kazanmasın' diye çalıştığı iddia edildi.

CHP MYK üyelerinin bu durumu çok iyi bildiği ve toplantıda çok sert tartışmaların yaşandığı öğrenildi. Ancak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Ekrem İmamoğlu ile yaptığı görüşmede; İmamoğlu'nun Küçükçekmece'de Çebi'nin aday yapılmaması durumunda istifa resti çektiği, 'Alevi ve Kürt aday istemiyorum' dediği iddia edildi. Kılıçdaroğlu'nun da Çebi ismine mecbur kaldığı öne sürüldü. Ankara kulislerinde; Kadıköy'e karşı Küçükçekmece verildi yorumları yapılıyor. 

30 Mart 2014 Seçimleri'nde CHP'nin Küçükçekmece adayı Gümüşdağ'ın, örgüt tarafından bilinçli olarak yalnız bırakıldığını bu nedenle çok az bir oy farkı ile kaybettiklerini rapor ettiği belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüsten annesini kaybeden iş insanı Üzeyir Engin'den 'aşısını olana arsa' kampanyası...
Koronavirüsten annesini kaybeden iş insanı Üzeyir Engin'den...
Eylem yapan 4 işçi hakkında Şişli Belediyesi'nden açıklama: Biri tacizden, biri disiplinsizlikten, diğer ikisi de emeklilikten...
Eylem yapan 4 işçi hakkında Şişli Belediyesi'nden açıklama:...