CHP’de eylem sona erdi

CHP'de eylem sona erdi

CHP yönetiminin belirlediği bazı adaylara itiraz ederek İstanbul'dan yürüyüş başlatan CHP'li grup, dün Ankara'ya ulaştı. Giydikleri kırmızı yelekler nedeniyle 'kırmızı yelekliler' olarak anılan grup, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Yanlıştan dön' mesajı verdi.

18 Şubat 2019 - 10:07

Sabah'ta yer alan habere göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Maltepe'de mevcut belediye başkanı Ali Kılıç'ı aday göstermesi nedeniyle istifa eden ilçe yönetimi, İstanbul'dan Ankara'ya doğru başlattıkları yürüyüşü dün tamamladı. 'Temiz Toplum, Temiz Siyaset' yazılı kırmızı yelek giydikleri için 'kırmızı yelekliler' olarak adlandırılan grubun yürüyüşü 10 gün sürdü.

Güven Park'taki Ankara İl Başkanlığı önünde kendilerine destek veren partililerle buluşan grup, önce Atatürk posteri ve bayraklarla Anıtkabir'e kadar yürüdü. Kılıçdaroğlu ve parti yönetimini protesto eden partililer, "Temiz toplum, temiz siyaset", "Hak, hukuk, adalet" sloganları attı. Ardından otobüslerle CHP Genel Merkezi önüne gelen 'kırmızı yelekliler' burada bir basın açıklaması yaptı.
Aday listesi mesaisinin sürdüğü ve bu nedenle 19 Şubat günü listeler YSK'ya teslim edilene kadar ziyaretçi yasağının uygulandığı CHP Genel Merkezi önünde protestocu partililer adına basın açıklamasını CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu yaptı.

'LİSTELER YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLSİN'

Kılıçdaroğlu'nun Ali Kılıç'ı yeniden aday göstermesine tepki ve Maltepe halkının kabul etmediği bu karara karşı çıkmak üzere 'Temiz Toplum Temiz Siyaset' yürüyüşü yaptıklarını hatırlatan Otlu, parti yönetiminin aday belirleme sürecinde, kendini kamuoyu önünde aklayamamış bazı kişileri tercih ettiğini, adaylık sürecinde partiye bağlılık yerine, kişilere bağlılık gösterilen bir tavır sergilendiğini gözlemlediklerini söyledi.
Otlu, "Aday belirleme sürecinde görüşlerimiz alınmadığı için yollara düştük. Seçilen il ve ilçe yönetimlerinin görüş ve önerilerinin bir önemi olmadı. CHP PM, Maltepe örgütü ve Maltepe halkının onaylamadığı biri her şeye rağmen Kılıçdaroğlu tarafından aday gösterildi" dedi.

Otlu, yürüyüşlerinin sebebinin sadece Maltepe değil parti yönetiminin Türkiye genelindeki aday tercihleri olduğunu ve yapılan yanlışlardan geri dönülmesi, listelerin yeniden gözden geçirilmesini istediklerini söyledi. Genel merkezin önünde ıslık çalıp, sloganlar atan grup, okudukları bildiriyi genel merkez duvarına bırakarak olaysız bir şekilde dağıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu