CHP’de imzalar çekildi

CHP'de imzalar çekildi

CHP'de Parti Meclisi'nin (PM) 23 Şubat'ta toplanması kararlaştırılırken, muhalif üyeler, aday listelerinin YSK'ye sunulması nedeniyle "PM'nin toplanması artık anlamsızlaştı" diyerek, taleplerini geri çekti.

21 Şubat 2019 - 15:08 - Güncelleme: 21 Şubat 2019 - 15:17

CHP’de sular durulmuyor. Muhalif üyeler, yayınladıkları bir basın metniyle, Parti Meclisi’nin olağanüstü toplanması talebinden vazgeçti. PM’nin toplanması için imza veren isimlerden Selin Sayek Böke “Geciktirilerek gündemsiz bırakılan Parti Meclisi’nin toplanması anlamsızdır. Parti Meclisimizin olağanüstü toplanması talebimizi geri çekiyoruz” dedi.

CHP’de 12 Parti Meclisi üyesi, İstanbul Maltepe ve Urfa Siverek adaylarının yeniden değerlendirilmesi için PM’yi olağanüstü toplantıya çağırmıştı. CHP yönetimi de, imzaların 16 Şubat’ta genel merkeze sunulması üzerine olağanüstü PM’nin 23 Şubat’ta toplanmasını kararlaştırmıştı.

‘PM’NİN TOPLANMASI ANLAMSIZLAŞTI’

Ancak çağrı talebinde bulunan 12 üye, söz konusu taleplerinin aday listelerinin sunulması nedeniyle ‘gündemsiz’ kaldığını belirterek, bugün çağrılarını geri çekti.

Açıklamada şöyle denildi: “Ne yazık ki YSK takvimini ve parti tüzüğümüzü de göz önüne alarak yaptığımız uyarıların hepsi göz ardı edilmiş, dilekçemizin genel merkezimize ulaştığı andan itibaren, söz konusu toplantı için yeterli zaman olmasına rağmen, olağanüstü PM toplantısı, aday listelerinin tesliminden ve hatta itiraz süresinin bile bitiminden sonraki bir tarihe konulmuştur. Yaşanılan bu durumla, ne yazık ki örgütümüzün ve CHP’ye gönül veren milyonların sesini duymaya ve bu sesle ortaklaşarak partimizin gücünü ve başarısını artırmaya dönük bir fırsatın kaçırılmış olduğu açıktır. Ancak Genel Merkezimiz tercihini bu yönde kullanmıştır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ela Deniz için İstanbul Valiliği'nden izin çıktı: Umut olalım...
Ela Deniz için İstanbul Valiliği'nden izin çıktı: Umut...
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı