CHP’de kazan kaynıyor...

CHP'de kazan kaynıyor...

CHP'de 31 Mart Yerel Seçimleri sürecinde aday belirlemede haksızlık yapıldığını düşünenler tek tek isyan bayrağını çekti. İstanbul'da eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Ankara'da CHP'nin ağır toplarından Yusuf Doğan muhalifleri örgütlüyor. CHP İzmir Mittelevekili Parti Meclisi (PM) üyesi Selin Sayek Böke de,  'PM’nin toplanması dilekçemizi 12 imza ile genel merkezimize vereceğiz" açıklaması yaptı.

15 Şubat 2019 - 16:56

CHP'nin Ankara'daki etkili isimlerimden Yusuf Doğan, "CHP’nin İKTİDARA YÜRÜYÜŞÜ" adlı bir çalıştay toplayacaklarını açıkladı. CHP'yi İYİ Parti ile ittifak yaptığı için çok ağır şekilde eleştiren Doğan, HDP ile ittifak yapılmasının daha doğru olacağını iddia etti. Doğan, İYİ Parti'ye de çok sert sözlerle yüklenerek "kimin kurduğu belli değil" ifadelerini kullandı.

Doğan yaptığı açıklamada, "Son iki-üç aydır partimiz CHP’de 31 Mart Yerel seçimlerinde yarışacak, aday belirleme süreci devam ediyor ve etmekte..!

İYİ partiyle ittifak yaparak adaylar belirlendi-belirleniyor (Hem de Tavizler verile verile belirleniyor..Bu sürecin bedelini ödeyecekler olacak elbette..!) Bu konuya ayrıca değineceğim Ama; Asırlık Çınar partimizi, 2-3 puanlık, kim tarafından kurulduğu belli olmayan, kime ve neye hizmet ettiği belli olmayan bir partiye bu kadar taviz vererek teslim etmenin, elbette bir izahını isteyecektir TARİH..!! 

Diğer taraftan 12 puanlı-aynı Dünya görüşlerine benzer duygularla bakan ve CHP’ye adeta iktidar yolu açacak olan  HDP’yi ve Seçmenini görmezden gelerek başarı elde edeceğini düşünen siyasi deha’yı!! da sonra konuşacağız-yazacağız..!!

Bizler; Yani ben ve arkadaşlarım, Ülkemizin 81 ilinde partimiz CHP’nin başarısı için gecesini gündüzüne katıp emek vererek mücadele edenler..

Tüm SOL değerlere inananlar, Evrensel SOL değerleri özümsemiş ve yaşamına-pratiğine yansıtmış olanlar..
Anadoluya; 72 milleti aynı nazarda gören duyguyla bakanlar..

Halkların kardeşliğine inananlar..

ATATÜRK ve silah arkadaşlarının kanlarıyla-canlarıyla yarattığı değerlere sahip çıkanlar..

KUVÂ-Yİ MİLLİYE ruhuna sahip olanlar..

Hayvan haklarına-Bitki haklarına saygısı olanlar..

Yetimin-öksüzün,garibin-gurebanın,evsizin-barksızın umudu olanlar..

Ülkemizin muassır medeniyetler seviyesine çıkmasını arzulayanlar..

Bilimin ve Ortak Aklın, Adaletin-Hak ve hukukun üstünlüğüne inananlar..

Tüm dünyaya kardeşçe yaklaşıp BARIŞ gözüyle bakanlar..

Ülkesinin taşını toprağını ve ONUR’lu insanını kayıtsız şartsız sevenler olarak;
Süreci sessizce-Derinden ve kenardan izliyoruz..!

Partimizin başarısı için dışarıya enerjisini harcayan bizlerin, içerideki iç hesaplaşmalara çanak tutanlara söyleyecek sözü elbet olacak..!

Bu anlamda önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir değerlendirme yapmak üzere toplanacağız..

Bu toplantıda, "CHP’nin İKTİDARA YÜRÜYÜŞÜ" başlıklı bir çalıştay da yapacağız..

Toplantının tarih-yer ve saatini ilgili partililerimize ve diğer dostlarımıza bildireceğiz..

Yaşasın İNSAN 

Yaşasın CUMHURİYET 

Yaşasın CUMHURİYET HALK PARTİSİ" ifadelerini kullandı.

CANPOLAT VE 18 İLÇE BAŞKANI İSYAN BAYRAĞINI ÇEKTİ

İstanbul'da eski İl Başkanı Cemal Canpolat, 18 ilçe başkanı ortak hareket etme kararı aldıklarını duyurdu.

CHP eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın yazılı açıklamasında “CHP içerideki dar kadrocu gruplar ve dışarıdan farklı organizasyonlar ile sol görünen liberaller tarafından sıkıştırılmaya çalışılmaktadır. Partide cumhuriyetçi, halkçı ve gerçek sol değerlere bağlı olan kesim tasfiye ediliyor, dışlanıyor” ifadelerini kullandı

Canpolat’ın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İstanbul’da parti örgütü ve üyelerinin yarısından fazlası yok sayıldı. Aday belirleme sürecinde partinin emekçileri, tabanı, örgütün yarıdan fazlasının duyarlılıkları dikkate bile alınmadı. 
Dar grupçu, tasfiyeci bir çizgi izlendi. Parti bir hizbin denetimine girdi. Bu hizip İstanbul’u bölüyor. 
Partide birleştirici olamayanlar, İstanbul’da birleştirici ve kucaklayıcı olamazlar. 
Hizip kadroları hala Bostancı Gösteri Merkezi’nden çıkamamış görünüyor. Hala dört oy fark ile aldıkları il kongresi gerilimi ile hareket ediyorlar. Kongre psikolojisini aşamadılar. 
 Hizip İstanbul’u kaybetmek için elinden geleni yapıyor. Bu durumu içine sindiremeyen örgüt üyeleri, ilçelerden adım adım yola çıkıyor. 
Biz ise İstanbul’u gericilikten kurtarmak ve kenti yeniden cumhuriyet değerleri ile buluşturmak için çalışıyoruz. Seçimi almak için mücadele etmeyi sürdürüyorum. 
Partide cumhuriyetçi, halkçı ve gerçek sol değerlere bağlı olan kesim tasfiye ediliyor, dışlanıyor. 

CHP’yi dar grupçu ve hizipçilere bırakmayacağız.

Partiyi kuşatmaya çalışan grupları izliyoruz. Kendinden olmayana siyaset yapma hakkı tanımayan bu çıkar grupları 1 Nisan planları yapmakta, siyaseten bir ötekileştirme ve yok sayma peşindeler.

Kurtuluşun ve kuruluşun partisi olan CHP sahipsiz değildir. 

CHP; içerideki dar kadrocu gruplar ve dışarıdan farklı organizasyonlar ile sol görünen liberaller tarafından sıkıştırılmaya çalışılmaktadır .

CHP laik sosyal hukuk devletinin, emekçilerin ve ötekilerin umududur, sesidir. Anadolu topraklarında emperyalizme karşı direnen halk kitlelerinin ortak değeridir. 

CHP vakıf olmalı diyen anlayış partinin öz evlatlarına siyasi operasyon yaparak partiyi şekillendirmeye çalışmaktadır. Parti kadroları ötekileştirilmektedir. Masa başında belediye başkanlıklarını ve meclis üyeliklerini paylaşan bu anlayışın Türkiye de iktidar olmanın değil kendi küçük beyliklerini kurmanın derdinde oldukları görülmektedir. 

CHP yönetiminin acilen öz gücüne kulak vermesi gerekmektedir. Buradan sessiz çoğunluk adına sesleniyoruz. CHP dar bir kadronun menfaatine ve çıkarlarına göre şekillendirilemez, buna müsaade etmeyeceğiz!

Parti emekçilerinin, kadın ve gençlik kollarının yok sayıldığı bir siyasi kadro ve liste başarı getirmez. 

Belediye başkanlıkları ve hatta önümüzdeki günlerde oluşacak meclis üyelikleri ile ilgili listelerin oluşumunda kapsayıcılıktan uzak kongre hesaplaşmaları üzerinden bir liste planı yapıldığını gözlemlemekteyiz. 

Belediye meclis üyelikleri ile ilgili karar her zaman CHP örgütlerine bırakılmalı idi. Bu konuda en doğru kararı verecek olan CHP üyeleridir. 

Görüyorum ki, bizim ile birlikte olan İlçe başkanı veya mesleki anlamda yeterli olan bir çok arkadaşımız bu süreçte yok sayıldı. Seçimi alabileceğimiz ilçelerde iyi parti operasyonu yapıldı. CHP oralarda aday çıkarmaktan vazgeçirildi. 

Gelişmeleri İstanbul da yıllardır partinin bayrağını taşımış olan gençlik kollarından, kadın kollarından gelen ve beklentisiz emek veren kadrolarımızla takip etmekteyiz.”

"12 İMZAYI TOPLADIK"

CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, ’12 milletvekiliyle PM toplantısına gideceklerini’ söyledi.

Sosyal medyadan açıklama yapan Böke, “MYK’ya yetki devri sonrası yaşananlar, başta Maltepe ve Siverek olmak üzere bazı adaylıklar örgütümüzde ve parti kamuoyunda rahatsızlık yaratmıştır. Bu tartışmalara son vermenin yolu PM’nin toplanmasıdır. PM’nin toplanması dilekçemizi 12 imza ile genel merkezimize vereceğiz.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu