CHP’de listeye neşter vurulacak

CHP’de listeye neşter vurulacak

MYK, seçim çevreleri için hazırlanan YSK’ya sunulacak listeleri detaylıca ele aldı. Muhalif isimlerin yaptığı olağanüstü PM toplantısı çağrısı karşılık bulmadı, toplantı aday listelerinin YSK’ya teslim sonrasına kaldı. Kılıçdaroğlu tartışılan isim Bucak’ı değiştirmeme eğiliminde

19 Şubat 2019 - 11:28

CHP’de 12 Parti Meclisi (PM) üyesinin olağanüstü toplantı talebi Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) aday listelerinin teslim edilmesi sonrasına kalırken, parti içinde tartışmalara neden olan Mehmet Fatih Bucak’ın Siverek adaylığının değişmeyeceği ifade ediliyor.

CHP’nin dünkü MYK toplantısında bugün YSK’ya teslim edilecek aday listeleri ele alındı. CHP’de hafta sonu boyunca belediye meclisi ve il genel meclisi üyelikleri için aday listelerinin kontrolü sağlanırken; dünkü toplantıda eğilim yoklaması yapılan ve belirlenen 21 kente ilişkin bütün seçim çevrelerinin aday listeleri MYK tarafından onaylandı. Yoğun mesai nedeniyle CHP Genel Merkezi’ne görevli personel dışında ziyaretçi yasağı uygulanırken, ziyaretçi yasağının aday listelerinin YSK’ye teslim edilmesinin ardından kaldırılacağı ifade edildi.

PM BELİRSİZLİĞİ

MYK’da geçen hafta sonu muhalif 12 PM üyesinin olağanüstü toplantı çağrısı da ele alınırken, toplantının tüzük gereği bir hafta içinde gerçekleştirilmesi benimsendi. PM toplantısının aday listelerinin bugün YSK’ye teslim edilmesinin ardından yarından sonra bir hafta içinde gerçekleştirileceği belirtiliyor. Olağanüstü PM’nin aday listelerinin YSK’ye sunulacağı 19 Şubat sonrasına kalması nedeniyle talebin geri çekilmesi durumunda toplantının yapılmama ihtimalinin olduğu da konuşuluyor. Tartışılan Siverek adayı Bucak için ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun değişiklik yapmama eğiliminde olduğu belirtiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu