CHP Erdoğan’a karşı Beyoğlu’nda seçim kazanan ismi aday mı...

CHP Erdoğan'a karşı Beyoğlu'nda seçim kazanan ismi aday mı yapacak?

CHP'de MYK'dan geçen isimler PM'de gizli oylama ile belli olacak. CHP MYK'dan PM'ye giden listede Beykoz, Beyoğlu, Küçükçekmece yer almadı. Liste yer almayan ilçelerde CHP adaylarını haftaya belirleyecek. Beyoğlu'nda aday adaylığı başvurusu yapmayan İBB CHP Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever'in aday gösterileceği kulislerde yüksek sesle dile getiriliyor. Gülsever, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı Beyoğlu'nda seçim kazanmıştı 

27 Ocak 2019 - 21:22 - Güncelleme: 27 Ocak 2019 - 21:29

CHP’nin Che Guevarası, CHP İstanbul'un iki numarası, örgütün Kasımpaşalı abisi, Erdoğan'a karşı Beyoğlu'nda seçim kazanan, Kadir Topabaş'ın istifasında izlediği strateji ile büyük rolü olan, İBB'nin ve diğer AK Partili belediyelerin yolsuzluklarının ortaya çıkması için mücade eden, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İBB Meclis Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever'in Beyoğlu'nda aday yapılacağı konuşuluyor.

Gülsever geçen sene yaptığı bir açıklamada, "Kasımpaşa Genç Takım'da da 1 numaraydım, kalecilik yaptım. Bu formayı da giyeceğim ve sahaya çıkacağım" ifadelerini kullanmıştı. 

ERDOĞAN'A KARŞI SEÇİM KAZANAN İSİM

Ertuğrul Gülsever lise sondan itibaren Kasımpaşa'da CHP Gençlik Kolları'nda siyasete atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1989 seçimlerinde Beyoğlu Belediye Başkanlığı'nı kaybettiği dönemde SHP İlçe Başkanıydı. SHP'nin kazanmasında, Erdoğan'ın kaybetmesinde emeği büyüktü. İBB CHP Grup Başkanvekili olduktan sonra da İstanbul'u betonlaştıranlara karşı mücadelesi ile biliniyor. Gülsever'in İstanbul'a ihanet edenleri tek tek ifşa eden bir kitap çalışması içerisinde olduğu biliniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu