CHP’li belediye başkan adayı, AK Parti’ye geçti

CHP'li belediye başkan adayı, AK Parti'ye geçti

Hakkari'nin Derecik ilçesinde CHP'den belediye başkan adayı olan Suat Yüksel, AK Parti'ye geçti.

05 Mart 2019 - 17:03

CHP Hakkari İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada ise "6 ay hapis yattığı öğrenildikten sonra, hakkında ihraç süreci başlatılmıştır. Takip eden süreçte Suat Yüksel’in AKP yöneticileri ile ilişkileri ve partimizden adaylık girişiminin bir kurgu olduğu ortaya çıkmış ve istifa sürecinde de AK Parti yöneticileri, kendisine maddi yardım taahhüdünde bulunduklarını itiraf etmiştir" denildi.

Hakkari’nin Derecik ilçesinde CHP’den belediye başkan adayı olan Suat Yüksel, partisinden istifa ederek AK Parti’ye geçti. AK Parti’ye geçen Yüksel’e rozetini, seçim bürosunda AK Parti Hakkari Milletvekili Husret Dinç taktı.
 
Suat Yüksel, burada yaptığı konuşmada, “İçinde bulunduğum durumu tekrar gözden geçirerek CHP’nin HDP, İYİ Parti ve diğer partilerle yaptıkları zillet ve zilletin ötesine geçip illet ittifakı içerisinde olduklarının farkına vardım. Bu nedenle CHP Derecik Belediye Başkan adaylığından istifa edip Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katıldım” dedi.

Ülkeyi huzura götürecek partinin AK Parti olduğunu savunan Yüksel, “CHP’ye girdiğim günden bu yana bütün durumlarını, konuşmalarını analiz ettim ve şunun kanısına vardım; inanın ülkemizi, bölgemizi, halkımızı refaha huzura götürebilecek tek partinin AK Parti olduğu kanaatine vardım. Buradan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hepinizin huzurunda saygılarımı, hürmetlerimi sunuyorum” diye konuştu.

CHP: YÜKSEL’İN ADAYLIĞININ KURGU OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

CHP Hakkari İl Başkanlığı, Suat Yüksel’in AK Parti’ye geçmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Yüksel’in hakkındaki cezalar nedeniyle CHP’den ihraç edilmesi için işlemlerin başlatıldığı belirtilen açıklamada, “Adaylaştırma sürecinde, partimize Derecik ilçemizden tek bir başvuru olmuştur. Suat Yüksel isimli vatandaşımız üye yapılmış ve adaylığı için yasal süreç başlatılmıştır. Kendisinin kaçakçılık ve insan kaçakçılığı suçlarından 6 ay hapis yattığı öğrenildikten sonra, hakkında partimizden ihraç süreci başlatılmıştır. Suat Yüksel, bu süreçte istifa etmek suretiyle adaylıktan çekilmiştir” denildi.

Yüksel’in adaylığının kurgu olduğu iddia edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Takip eden süreçte Suat Yüksel’in AKP yöneticileri ile ilişkileri ve partimizden adaylık girişiminin bir kurgu olduğu ortaya çıkmış ve istifa sürecinde de başta Milletvekili Husret Dinç olmak üzere AK Parti yöneticileri, kendisine maddi yardım taahhüdünde bulunduklarını itiraf etmiştir. Ayrıca, bu kurgunun bir parçası olarak Millet İttifakı ve bağımsız aday Kasım Demir’e ağır hakaretlerle saldırmıştır. Kendisi, daha sonra bu süreçteki tavrından dolayı kamuoyu önünde, toplumdan özür dilemiştir. Yaşanan süreç, ilimizde siyasetin çirkin yüzünü ve AKP teşkilatının seçim kazanabilmek için ortaya koyduğu çaresizliği göstermektedir. Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak, siyasetin dürüstçe yapılması gerektiğine inanırız. Bizim için amaca giden her yol mübah değildir. Siyasi karakter ve doğruluk bizim temel şiarımızdır. Halkımızdan 31 Mart sabahı sandığa giderken ülkesinin geleceğini düşünen dürüst insanlara oy vermelerini diliyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu