CHP’li vekilden partisine sert tepki

CHP'li vekilden partisine sert tepki

CHP’nin Buca adayı Suat Nezir’in Genel Merkez tarafından adaylığının geri çekilmesine CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır'dan sert tepki geldi.

21 Şubat 2019 - 13:24

CHP’nin Buca adayı Suat Nezir’in Genel Merkez tarafından adaylığının geri çekilmesine parti içinden çok sert eleştiriler geldi.

Egetelgraf'ın haberine göre,  CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Suat Nezir’in adaylığının çekilmesine son derece tepkili olduğunu ifade etti. Bayır, yaşananlara ilişkin şöyle konuştu:

“Olmaması gereken ve üzücü bir durum. Ancak bunun neden bu hale geldiği noktası ise parti için bir başka problem. Kendi kafalarına göre bir şey yapanlar da bunun hesabını verirler. Aynı ilçe için 3’ncü kez bir isim değişikliği oldu. Genel Merkez’in de bu avukat sevgisini anlamış değilim, İzmir ile ilgili hukukçu arkadaşlarımızın inanılmaz bir müdahalesi var. Partiyi ele geçirmek için çalışıyorlar gibi bir görüntüleri de mevcut. Ayrıca burada bir aldatmaca var; Veli Ağababa başta olmak üzere Tuncay Özkan ve Deniz Yücel üçü oturuyorlar ve Suat Bey’e belediye meclisi için çok fazla sayıda kişi öneriyorlar. Suat Bey de bu kadar çok ismin olamayacağını söylüyor. Bunun üzerine de yapamazsan senin adaylığını geri çekeriz gibi bir laf ediyorlar. Suat Nezir de gerekirse Genel Başkan ile konuşacağını ve bunun doğru olmadığını ifade ediyor. Onlar da Genel Başkan’a giderek Suat Nezir’in kendi isteği ile adaylıktan çekildiğini söylüyorlar. Genel Başkan da bunun üzerine Suat Bey’in çekildiğini düşünerek başka bir isim bulmalarını istiyor ve onlar da Erhan Kılıç’ı öneriyorlar. Bunların hepsi Veli Ağababa’nın ayak oyunu."

"Ben Genel Merkez’e birçok konuda kızgınım… Bu kadar rezil aday tespiti mi olur?" diyen Bayır, "Koyarsın sandığı, yarıştırırsın örgütü hem belediye başkan adayı hem de meclis üyeleri belirlenir. Sandıktan kim çıkarsa başımızın üstünde yeri var der geçeriz. 36 yıldır bu işin içindeyim böyle rezillik görmedim. Böyle aday mı tespit edilir? Erhan Kılıç zaten Tuncay Özkan’ın davalarına giren bir arkadaş… Bana yakın olan biri olsun diye böyle yanlış işler yapıyorlar. Yapılan iyi olmadı ve kazanılacak seçim riske girdi” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu