’Deli’ sahnedeydi

'Deli' sahnedeydi

Maltepe Belediye Tiyatrosu, “Deli” adlı yeni oyunlarıyla Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahne aldı. “Deli sizi, insan doğasının karanlık dehlizlerinde dolaşmaya davet ediyor” denilen oyun, tiyatro severlerin büyük ilgisiyle karşılaştı.

27 Şubat 2019 - 15:50

Nikolay Gogol’ün yazdığı, Ali Çankırılı’nın çevirdiği “Bir Delinin Hatıra Defteri” isimli oyun, bambaşka bir şekilde yorumlanarak seyircisiyle buluştu. Oyunun uyarlamasını ve yönetmenliğini Kubilay Erdelikara üstlendi. Oyunda, tımarhaneye sürüklenen bir insanın yaşamı sahnelendi. Koreografisini Başak Ova ve Murat Ergin’in üstlendiği oyunda, bir insanı tımarhaneye sürükleyen unsurlar, oyuncular tarafından maskeler eşliğinde anlatıldı. Erdelikara, dört yıl önce Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın destekleriyle çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Dört yılda, birbirinden farklı oyunlarla izleyicinin karşısına çıktık. Oyunumuzun ilk gösteriminin izleyicilerden, Devlet Tiyatrosu oyuncuları ve izlemeye gelen eleştirmenlerden tam not almasından dolayı büyük mutluluk yaşadık” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüsten annesini kaybeden iş insanı Üzeyir Engin'den 'aşısını olana arsa' kampanyası...
Koronavirüsten annesini kaybeden iş insanı Üzeyir Engin'den...
Eylem yapan 4 işçi hakkında Şişli Belediyesi'nden açıklama: Biri tacizden, biri disiplinsizlikten, diğer ikisi de emeklilikten...
Eylem yapan 4 işçi hakkında Şişli Belediyesi'nden açıklama:...