DSP Genel Başkanı Aksakal: 31 Mart’ta muhalefeti, 2023’te...

DSP Genel Başkanı Aksakal: 31 Mart’ta muhalefeti, 2023’te iktidarı alacağız

DSP, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin bildirgesini açıkladı. Genel Başkan Önder Aksakal, CHP yönelik eleştirilerde bulunurken muhalefeti alacaklarını iddia etti

25 Şubat 2019 - 13:11

31 Mart Yerel Seçimleri’nde CHP ve diğer partilerden aday gösterilmeyen isimleri, kritik yerlerde aday göstermesiyle gündeme gelen DSP, Türkiye Barolar Birliği (TTB) Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle, adaylarını tanıttı.

81 il, 323 ilçe ve 29 beldede aday gösteren partinin, 31 Mart seçimler sonrasında yerel yönetimlerde uygulamayı planladığı anlayış ‘Cumhuriyetkent Umudun Projesi’ başlığıyla duyuruldu. “Gözün aydın Türkiye” ve “Öncelik hayatın, öncelik yayaların” yazılı pankartlarla salon süslenirken törene Adalet eski Bakanı Hikmet Sami Türk de katıldı. DSP Şişli Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül salondaki partililerin yoğun ilgisiyle karşılaştı, partili bir kadının küçük çocuğuyla objektiflere poz verdi.

‘HALKÇI ECEVİT’ SLOGANLARI

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın annesi Hatice Aksakal da etkinliğe katılanlar arasındaydı. Genel Başkan Aksakal da salona girdiğinde, “Halkçı Ecevit” sloganı atıldı.

10 HEDEF AÇIKLANDI

DSP, “Cumhuriyetkent” modelinin hedeflerini şöyle açıkladı:
– Sevgi kenti: Dürüst insan temiz toplum.
– Halkkent: Halkın doğrudan yönetime hakimiyeti.
– Bilimkent: Bilimin öncülüğünde kalkınma.
– Doğalkent: Kentlerde doğa İle iç içe yaşam.
– Kültürkent: Kent kültürü reformu.
– Hukukkent: Her alanda hukukun üstünlüğü.
– Üretkenkent: Rantçı üretken kente.
– Güneşkent: Güneşin her alanda kullanıldığı kentler.
– Köykent: Köle dönüş reformu.
– Teknokent: Yerli teknoloji üretme ve kullanma.

‘SIFIRI TÜKETTİLER’

DSP Genel Başkanı Aksakal, ‘yıllardır yapılmayan muhalefeti yaptıklarını’ söyleyerek, 2023’te Cumhurbaşkanlığını hedeflediklerini ve kazanacaklarını belirtti. 2023’te iktidarı değiştirmek için 31 Mart’ta muhalefeti değiştirmek gerektiğini söyleyen Aksakal, “31 Mart’ta muhalefeti, 2023’te de iktidarı alacağız” diye konuştu. Aksakal, yerel seçimlere 34 gün kaldığını hatırlatarak, diğer siyasi partilerin ‘sıfırı tükettiğini’ söyledi ve “İttifaklarla birbirlerinin kollarına girerek ilerliyorlar” dedi. Beka tartışmalarına da değinen Aksakal, “17 yıl önce biz size böyle mi teslim etmiştik. Beka sorunu varsa sorumluları sizsiniz” diye belirtti.

‘SAHTE MUHALEFET’

“Siyasi yapıların faşizan saldırıları altında seçimlere giriyoruz” diyen Aksakal, 24 Haziran seçimlerine giremeyince kimsenin sorgulamadığını ancak şimdi seçimlere girmelerinin sorgulandığını belirtti ve CHP’ye “Sahte muhalefet” dedi. Aksakal CHP’ye yönelik eleştirilerine devam ederek “Gardrop Atatürkçüleri” ifadesini kullandı ve “Oylarımızı bölüyorlar” söylemine tepki gösterdi.

‘SIRTIMIZDAN DÜŞÜN’

‘Odunu koysak seçilir” dediğiniz Beşiktaş’ta adamı aday gösterdik’ diyen Aksakal, CHP’yi kast ederek “Sırtımızdan düşün” diye ekledi.

‘PARAYLA HABER YAPIYORLAR’

İktidara yakın medya tarafından gösterilen ilgiye yönelik eleştirilerine cevap veren Aksakal, “Çağırdınız da biz mi çıkmadık” dedi, muhalefete yakın bir gazeteyi eline alarak, “Parayla haber yapıyorlar” ifadesini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu