Ekrem İmamoğlu da istifa kararından vazgeçti

Ekrem İmamoğlu da istifa kararından vazgeçti

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan sonra istifa kararı aldığı öğrenilmişti. İmamoğlu'nun, Kaftancıoğlu'nun istifasını geri çekmesi, Kılıçdaroğlu ile de görüşmesinden sonra istifa kararından vazgeçtiği belirtildi.

28 Ocak 2019 - 03:01 - Güncelleme: 29 Ocak 2019 - 14:07

CHP'de dün gece bir yandan Parti Meclisi'nde (PM) aday oylamaları sürerken istifa haberleri de peş peşe geldi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun görevinden istifa ettiğini duyurdu. Birkaç saat sonra Kaftancıoğlu istifadan vageçtiğini açıkladı. Kaftancıoğlu, İstanbul İl Yönetimi ile toplantıdan sonra istifadan vazgeçtiğini duyurdu.

Aynı saatler içerisinde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun da istifasını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ilettiği iddia edildi.

KILIÇDAROĞLU ANKARA'YA ÇAĞIRDI

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nu acil olarak Ankara'ya çağırdı. İkili yapılan görüşmeden sonra İmamoğlu da istifa kararından vazgeçti. Krizin İstanbul'un ilçe adayları listesinden kaynaklandığı öğrenildi. İmamoğlu'nun istifa kararından vazgeçmesinde Kaftancıoğlu'nun istifasının geri almasının da etkili olduğu ifade edildi.

DÜN GECE 5'Lİ ZİRVE

İmamoğlu'nun istifa kararının ardında dün gece Çevre Sokak'ta bulunan CHP eski Genel Merkezi'nde (Parti Okulu olarak kullanılıyor) yapılan 5'li zirvede verdiği isimlerin  MYK'ya sunulmaması olduğu öne sürülüyor. 5'li zirvede CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP İBB Adayı Ekrem İmamoğlu yer almıştı.

İMAMOĞLU'NA ULAŞILAMIYOR

Öte yandan İmamoğlu'nun istifa kararının ardından telefonlarını yardımcısına yönlendirerek kimseye yanıt vermemiş, CHP'nin üst düzey yöneticilerinin de kendisine ulaşamamıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu