Ekrem İmamoğlu hakkında bomba Alper Taş iddiası

Ekrem İmamoğlu hakkında bomba Alper Taş iddiası

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun CHP'nin Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiği ÖDP'li Alper Taş'ı tanımadığı ortaya çıktı.

03 Şubat 2019 - 15:02

CHP 2 Şubat'te gerçekleşen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olarak ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Sosyalist Alper Taş'ı aday gösterme kararı aldı. Parti Meclisi'ne (PM) sunulan Taş ismi tüm PM üyelerinin oyunu alarak adaylaştı.

'TAMAM, TAMAM ÇOK İYİ OLMUŞ'

Adaylığı kesinleştikten sonra CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş, CHP'nin İBB Adayı Ekrem İmamoğlu ile tanışmak istedi. İmamoğlu'na bu istek iletildi. İmamoğlu yanındakilere bu ismi hiç tanımadığını söyledi. İmamoğlu'nun 'kimdir bu, nereli?' sorusuna yanındakiler "Rizeli, İmam Hatip mezunu" demesi üzerine "tamam tamam, çok iyi olmuş" dediği, yanındakilerin sözünü tamamlamasına müsade etmediği öne sürüldü.

ALPER TAŞ KİMDİR?

Alper Taş 1967 yılında Rize’nin Pazar ilçesinin Subaşı köyünde doğdu.

Pazar İmam Hatip Lisesi’nde öğrenim gördü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında çeşitli siyasi faaliyetler içerisinde yer aldı.

Bunun yanında Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nin kurulmasında büyük rol oynadı.

21 haziran 2009’da yapılan ÖDP 6. olağan kongresinde genel başkanlık makamına getirildi.

Öte yandan İstanbul İl Örgütü yöneticiliği, İstanbul İl Başkanlığı, Parti Meclisi üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu