Ekrem İmamoğlu: Soyumuzda imamlık var

Ekrem İmamoğlu: Soyumuzda imamlık var

Seçim turlarına devam eden CHP'nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy sokaklarında vatandaşlarla sohbet etti. 68 yaşındaki bir esnafın "İmamlık var mı ailenizde" sorusuna Ekrem İmamoğlu, "Soyumuzda var" diye yanıt verdi.

02 Şubat 2019 - 18:17

İmamoğlu kamuoyunda "EYT'li" diye tabir edilen 'emeklilikte yaşa takılan' bir vatandaşın isyanına da "Yaş çıkmasın diye söylemedim ama ben de EYT'liyim" diye karşılık verdi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy turuna, eski Arnavutköy Belediye Başkanı merhum Özcan Taşkınbaş’ın mezarını ziyaret etti. Taşkınbaş’ın oğlu Oktay Taşkınbaş’a taziyelerini ileten İmamoğlu’nun Arnavutköy turuna, ilçe belediye başkan adayı İYİ Parti’li Muharrem Yaman da katıldı.
Hadımköy Mahallesi’ndeki pazar gezisinden önce esnafı dolaşan İmamoğlu, EYT’li bir vatandaşla karşılaştı.

İmamoğlu, vatandaşın, “EYT’liler için ne düşünüyorsunuz?” sorusuna, Düşünmeyenlerden daha iyi şeyler düşünüyorum. Yaş çıkmasın diye söylemedim ama ben de EYT’liyim” yanıtını verdi.

İmamoğlu’nu Hadımköy sokaklarında gören Derya Şenol adlı bir kadın, “Vay be! ‘Hadımköy’e gelir mi’ demiştim ama gelmiş işte” diyerek selfie yaptı.

Bir başka kadın vatandaş da “Artık genç bir başkan istiyoruz. Yüreğimiz seninle. TV’dekilerden daha yakışıklıymışsın” diyerek İmamoğlu’na iltifat etti.

68 yaşındaki Mustafa Özdemir adlı esnaf ise İmamoğlu’na, “İmamlık var mı ailenizde” diye sordu. İmamoğlu, Özdemir’i, “Soyumuzda var” şeklinde yanıtladı.

Özdemir’in, “Olduğunuzdan daha yakışıklı gördüm seni” sözleri gülüşmelere neden oldu.

‘Bir kadın vatandaş da İmamoğlu’na, “Hastane istiyoruz. Çatır çatır ölüyoruz” diyerek isyanını dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu