’Güçlü kadınlar...’

'Güçlü kadınlar...'

Kitaplarını hep kitap aracılığıyla okurlarına ulaştıran Sevinç Erbulak ve Ebru Cündübeyoğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında D&R tarafından “Güçlü Kadınlar” başlığıyla düzenlenen imza günlerinde sevenleriyle buluşacaklar. Sevinç Erbulak 9 Mart Cumartesi günü 15.00’te D&R Kanyon’da ArtıkAranmayanlar Gezegeni adlı kitabını; Ebru Cündübeyoğlu ise 10 Mart Pazar günü 14.00’te D&R Suadiye’de ilk romanı Ferda’yı imzalayacak.

06 Mart 2019 - 19:22

Sevilen tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Sevinç Erbulak’ın, muazzam hayal gücüne duyarlı iç sesini ekleyerek kaleme aldığı hep kitap logolu ArtıkAranmayanlar Gezegeni, okuru fantastik bir gezegende olduğu kadar bizim acımasız dünyamızda da bir gezintiye çıkarıyor. 

Ekranların ve tiyatro sahnelerinin en sevilen isimlerinden Ebru Cündübeyoğlu ise ilk romanı Ferda’da kendisi de bir yazar olan Alzheimer hastası bir kadının hikâyesini, onun sımsıcak iç sesiyle anlatıyor. Ebru Cündübeyoğlu, dokunaklı ve sarsıcı romanında, yavaş yavaş hafızasını yitirmeye başlayan yazarın hikâyesi üzerinden hafızamızın kimliğimizi nasıl şekillendirdiğini irdeliyor.

Sevinç Erbulak ve Ebru Cündübeyoğlu, D&R tarafından düzenlenen imza günlerinde okurlarıyla hem 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayacak hem de kitaplarını imzalayacaklar. Erbulak’ın imza günü, 9 Mart 2019 Cumartesi günü saat 15.00’te D&R Kanyon’da; Cündübeyoğlu’nun imza günü ise 10 Mart 2019 Pazar günü saat 14.00’te D&R Suadiye’de gerçekleşecek.

ARTIKARANMAYANLAR GEZEGENİ HAKKINDA

Kaybedilen ve peşlerine düşülmeyen her şeyin bir araya geldiği bir dünya ArtıkAranmayanlar Gezegeni. Burada ne ararsanız, daha doğrusu ne aramazsanız var: Kırık bir tarak, yarısı yanmış bir fotoğraf, kapama tokası olmayan bir tasma, boş bir kutu, taşları düşmüş bir yüzük, oyuncak bir bebeğin sol bacağı… Velhasıl bir zamanlar bütün olan türlü çeşit eşyadan kopan ve unutulan her şey. 
Kopan parçaların başka bir biçim aldığı, başka bir şeyin parçası olduğu bir dünya mümkün çünkü... Gitme zamanını bilen bütün fark edilmeyenlerin, bir gün bu gezegeni bulmaları da.
Palyaço şeklindeki bir kolyenin sağ kolu ile gözden düşen bir gözbebeğinin yolları da burada kesişir işte. Binlerce yıl önce yaşamış insanların yazdığı, hemen hepsi yarım kalmış ya da sayfaları eksik günlüklerin, mektupların arasında gezintiye çıkan bu ikili, bir bütün olup tamamlanabilecekler midir dersiniz? 

FERDA HAKKINDA

Emekli felsefe hocası Ferda, Şile’de tek başına yaşamaktadır. Yazdığı fantastik romanlarla edebiyat dünyasında kendine hatırlı bir yer edinen Ferda gitgide yazmakta zorlandığını, soyut düşünme yeteneğini kaybetmeye başladığını fark eder. Yazdıklarının arası iyice açılmaya başlayıp birtakım unutkanlıklar da baş gösterince doktora gitmeye karar verir. Konulan teşhis, hayatının iplerini sıkı sıkı tutmaya alışkın, yaşamını beyniyle yöneten Ferda için tam bir yıkım olur. Alzheimer beynini tamamen ele geçirip bedenini boş bir kabuk haline getirmeden harekete geçmek zorundadır. Canından çok sevdiği kızına yük olmamak Ferda için hayat memat meselesidir artık.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu