Nihat Zeybekci’den şarap açıklaması

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, “AK Parti’ye yönelik genel bir önyargı var, şarap üretimine teşvik vermeyi düşünür müsünüz?” sorusuna, "Şarap üretiminde bizim Denizli de çok güçlüdür. Zamanında bunları destekleyerek geldik. Yerli üretim şarap ve alkollü içki üretimini destekledik" yanıtını verdi.


Nihat Zeybekci’den şarap açıklaması

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı ve Milletvekili Nihat Zeybekci T24'ten Şirin Payzın'a konuk oldu. İzmir için projelerini anlatan Zeybekci projeler üzerinde uzun uzun çalıştıklarını anlattı.

Eski ekonomi bakanı olarak ekonominin toparlanma sürecinde olduğunu gördüğünü ve en kötünün geride kaldığını anlatan Zeybekci, “AK Parti'ye yönelik genel bir önyargı var, şarap üretimine teşvik vermeyi düşünür müsünüz?” sorusuna şöyle yanıt verdi: Şarap üretiminde bizim Denizli de çok güçlüdür. Zamanında bunları destekleyerek geldik. Yerli üretim şarap ve alkollü içki üretimini destekledik. Hükümet olarak da yerli üretim içkileri diğer ülkelerden ithal olarak getirilen ürünlerin üzerine koyarak vergilerle koruduk” diye konuştu.