Hakkari’li çocuklar dünyaya açılacak

Hakkari’li çocuklar dünyaya açılacak

2005’ten beri dil eğitiminin gerektirdiği imkânlara koşulsuz erişimin destekçiliğini yapan, önyargıya, ayrımcılığa ve ırkçılığa karşı dilsel ve kültürel çeşitliliği savunan ve dil laboratuvarları kuran SEYEV; Hakkari’de Vali Orhan Işın İlk/Ortaokulu’na vermiş olduğu desteklerle birlikte daha çok büyümeyi ve eğitimin önemini vurguladı. 

01 Mart 2019 - 19:49

Seda Yekeler Eğitim Vakfı (SEYEV) Kurucusu ve Başkanı Seda Yekeler, Hakkari Valisi İdris Akbıyık’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Akbıyık, Seda Yekeler  ile bir süre görüşerek Hakkari’de eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Ziyaret sırasında SEYEV’in sosyal sorumluluk projelerine devam edecekleri üzerine yeni projelerle ilgili çalışmalar konusunda istişarede bulunuldu. SEYEV’in de desteği ile yenilenen Vali Orhan Işın İlkokulu/Ortaokulu’nu ziyaret edilerek İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal Gür rehberliğinde öğretmenlerle yabancı dil edinimi üzerine sohbet edildi.
 
Seyev Hakkında

Yola çıktığı ilk günden beri, çok erken yaşlardan itibaren edinilmesi gereken yabancı dil eğitimine ve çocukların boş vakitlerini doğru değerlendirmesinin önemine dikkat çekmek için hem ulusal hem de uluslararası alanda eğitimin güçlendirilmesine destek vermeyi ve özellikle yabancı dil öğrenmek gibi dünyaya açılan bir anahtarın elde edilmesinde ihtiyaç sahiplerini yardımseverlerle buluşturmayı görev edinen bir sivil toplum kuruluşudur.

Seda Yekeler Hakkında

1982 yılında Ankara’da doğdu. Bir asker kızı olarak askeri lojman bahçelerinde koştu, oynadı, paylaştı bu sayede öğrendi, eğer tadını bilirseniz, ekmeği paylaşmanın, ekmeğin kendisinden daha lezzetli olduğunu…Anamur Süper Lisesi Yabancı Dil ağırlıklı bölümünde okudu. Okurken en iyi ilacın İLGİ ve SEVGİ olduğunu gösteren öğretmenleri sayesinde gideceği yerden her daim emin oldu ve karşısına çıkan engeller onun için sadece birer dinlenme noktası oldu.Öğrendiği dilleri minicik bir ilçede çalıştı bu sayede yabancı dili, doğru metot ve materyal kullanılırsa imkânı olan ya da olmayan herkesin öğrenebileceğini kanıtlamaya ant içti.13 yılda 5300 kişiye İngilizce ve Fransızca öğretti. Dünyalık mal ona yöneldiğinde vermesini bildi, zira vermek, tüketmek değil aksine çoğalmaktır ve yardımlaşma toplum gelişmesi için en güzel vesiledir. Sevmek fiilinden sonra gelen en güzel fiili, yardım etmeyi yaymak istedi, SEYEV’ i kurdu. Ülkenin en genç vakıf kurucusu oldu. SEYEV para bağışı kabul etmeyen Türkiye’deki tek vakıftır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüsten annesini kaybeden iş insanı Üzeyir Engin'den 'aşısını olana arsa' kampanyası...
Koronavirüsten annesini kaybeden iş insanı Üzeyir Engin'den...
Eylem yapan 4 işçi hakkında Şişli Belediyesi'nden açıklama: Biri tacizden, biri disiplinsizlikten, diğer ikisi de emeklilikten...
Eylem yapan 4 işçi hakkında Şişli Belediyesi'nden açıklama:...