Küçükçekmece’de Mehmet Bekaroğlu parmağı...

Küçükçekmece'de Mehmet Bekaroğlu parmağı...

İslamcı camiadan CHP'ye transfer olan İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu 31 Mart Seçimleri'nde adaylar belirlenirken partiyi karıştırdı. Kendine yakın isimlerin aday gösterilmesi için partinin zarar görmesini bile göze alan Bekaroğlu'nun Küçükçekmece'de Şefik Ok'un aday yapılması için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na baskı yaptığı iddia ediliyor

31 Ocak 2019 - 17:13 - Güncelleme: 02 Şubat 2019 - 17:55

CHP'de 31 Mart Yerel Seçimleri için aday belirleme sürecinin 2 Şubat'taki Parti Meclisi (PM) toplantısında sona ermesi bekleniyor.

'İSTANBUL'U İZMİR'İ KARIŞTIRDI'

CHP'nin İstanbul'nun ilçelerinde aday belirleme sürecinde yaşanan krizlere bir yenisi daha eklendi. Aday belirleme sürecinde İstanbul ve İzmir'i karıştıran Mehmet Bekaroğlu'nun İstanbul'da en çok aday adayının olduğu Küçükçekmece ilçesi için partide arıza çıkardığı öğrenildi. Bekaroğlu'nun, Kılıçdaroğlu'na Küçükçekmece'de Şefik Ok'un aday yapılması için ısrar ettiği belirtildi. Örgüte emek vermediği ifade edilen Bekaroğlu'nun hep kontenjanlarla bir yerlere geldiğini belirten partililer tepki gösterdi. 

'GÖREVDEN KAÇTI'

Genel Merkezin Küçükçekmece halkının ve anketleri göz önünde bulundurarak, her kesimi kucaklayan bir aday ile Küçükçekmece'nin kazanılabileceği belirtildi. Bazı partililer de, "Genel Başkan, Bekaroğlu'na Üsküdar'da görev verdi, o görevden kaçtı, bilmediği Küçükçekmece'ye karışmasın" diyerek tepkilerini dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüsten annesini kaybeden iş insanı Üzeyir Engin'den 'aşısını olana arsa' kampanyası...
Koronavirüsten annesini kaybeden iş insanı Üzeyir Engin'den...
Eylem yapan 4 işçi hakkında Şişli Belediyesi'nden açıklama: Biri tacizden, biri disiplinsizlikten, diğer ikisi de emeklilikten...
Eylem yapan 4 işçi hakkında Şişli Belediyesi'nden açıklama:...