’Mansur Yavaş’a saldırı planı’ iddiası

'Mansur Yavaş'a saldırı planı' iddiası

Seçime sayılı günler kala CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın arkadaşlarının, "Yavaş'a saldırı yapılacak" ihbarı üzerine harekete geçtiği iddia edildi. Koruma tedbirleri en üst seviyeye çıkarılırken Yavaş'ın çelik yelek giydiği bildirildi.

02 Mart 2019 - 16:24 - Güncelleme: 02 Mart 2019 - 16:39

Sözcü'de yer alan habere göre, ismi organize suç örgütüyle anılan bazı isimlerin İstanbul’dan Ankara’ya gelerek, göstermelik olarak bazı güvenlik şirketlerinde işe başlatıldığı ve önümüzdeki süreçte seçim çalışmalarını sabote etmeye yönelik girişimlerde bulunacaklarına iddiaları üzerine Yavaş’ın koruma tedbirleri en üst seviyeye çıkartıldı.

ÇELİK YELEKLİ ÖNLEM

Yavaş’ın gece katıldığı programlarda pardesüsünün içine çelik yelek giydiği ve yakın korumalarının artırıldığı, toplantı yapılacak salonlarda da salonların girişinde dedektörlerle katılımcıların arandığı öğrenildi.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği, CHP Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mansur Yavaş’a yönelik saldırı ihbarı alındığı iddialarına ilişkin açıklama yaparak, bu yönde ihbar ve duyum bulunmadığını bildirdi.

Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, çeşitli iletişim ve sosyal medya mecralarında Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mansur Yavaş’ın tehdit edildiği ve bu nedenle koruma tedbirlerinin artırıldığı yönünde paylaşımlar yapıldığının görüldüğü belirtildi ve şöyle dendi:

“Söz konusu iddialarla ilgili olarak güvenlik birimlerimize yapılan herhangi bir müracaat, ihbar veya duyum bulunmamaktadır. 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne ilişkin genel güvenlik tedbirleri ile adaylara yönelik gerekli tedbirler ilgili güvenlik birimleri tarafından alınmaktadır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu