MHP’de Mansur Yavaş istifaları...

MHP'de Mansur Yavaş istifaları...

MHP Kızılcahamam ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi İsa Sever partisinden istifa etti. Dün de MHP Sincan İlçe Başkanı Ahmet Çevik görevinden istifa ettiğini sosyal medyadan duyurmuştu. CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener Mansur Yavaş adına adaylık başvurusunda bulundu

19 Şubat 2019 - 16:36

Sever’in istifa kararını, CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın halka açık toplantısına izleyici olarak katıldığı nedeniyle disipline sevk edilmesinin ardından aldı.

“SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM”

Kızılcahamamhaber’de yer alan habere göre; İsa Sever konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi.

"2014 Yılı Yerel seçimler sonucu; Ankara Büyükşehir Belediyesinde Ankara’nın Tarihi-Kültürü, Ankara’nın Ulaşımı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Denetim Komisyonunda görev aldım. Bugüne kadar desteğini hiç esirgemeyen İlçemiz halkını her ortamda layıkı ile temsil ettim.

Bugüne kadar güvenini hiç eksik etmeyen, misyonum gereği üstlenmiş olduğum bu görevi şerefim ve namusumla tertemiz berrak bir şekilde yapmama katkı sağlayan tüm Ülküdaşlarıma ve MHP camiasına sonsuz teşekkür ederim.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylarından Mansur YAVAŞ’ın halka açık toplantısına izleyici olarak katılmam nedeniyle disipline sevk edilmem üzerine 15 Şubat 2019 Cuma günü itibariyle MHP den istifa ettiğimi belirtmek isterim.”

SİNCAN İLÇE BAŞKANI DA İSTİFA ETTİ

MHP Sincan İlçe Başkanı Ahmet Çevik görevinden istifa ettiğini sosyal medyadan duyurdu.

Çevik, "Değerli ülküdaşlarım,dava arkadaşlarım ve kıymetli Sincan halkı;yürütmüş olduğum MHP SİNCAN İLÇE BAŞKANLIĞI görevimden 18.02.2019 tarihi itibari ile gördüğüm lüzum üzerine istifa etmiş bulunmaktayım.Göreve geldiğim günden beri gece gündüz demeden ailesinden,zamanından,işinden feragat ederek Ülkücü hareketin bayrağını bir adım öteye taşıma gayreti içinde beraber yürüdüğüm değerli dava arkadaşlarım hepiniz hakkınızı helal edin.Benden yana varsa helal olsun.Allah’a emanet olun…" ifadelerini kullandı.

MANSUR YAVAŞ İÇİN CHP İL BAŞKANI BAŞVURU YAPTI

İYİ Parti ve CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mansur Yavaş için Ankara İl Seçim Kurulu’na adaylık başvurusunda bulunuldu. Yavaş’ın başvurusunu CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener yaptı. Güvener, “Seçim kanunda nerelere nasıl ilan verileceği belli olmasına rağmen AKP’nin adayı ve genel başkanının her yerde afişleri var. Daha işin başında haksız rekabet var” dedi.

Seçim Kurulu çıkışında basın açıklaması yapan Güvener, adaylarının Ankara ve Türkiye’ye hayır olmasını diledi. Cumhur İttifakı’nın adayı Mehmet Özhaseki’nin Seçim Kanunu’nu ihlal ettiğini ifade eden Güvener, “Seçim kanunda nerelere nasıl ilan verileceği belli olmasına rağmen AKP’nin adayı ve genel başkanının her yerde afişleri var. Daha işin başında haksız rekabet var. Ankara Valiliğine konu hakkında müracat yaptık gereğinin yerine getirilmesini istiyoruz” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
CHP'li belediye Kadir Gecesi, Kur'an dağıttı
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu
Türk iş kadınları Çırağan Sarayı'nda buluştu